Košarkaši “Jahorine” prvaci Srpske

28 April 2024
1 min.

Košarkaški klub /KK/ “Jahorina” novi je šampion Republike Srpske nakon što je večeras na Palama pobijedio ekipu “Budućnosti” iz Bijeljine.

KK “Jahorina” je u trećem meču finala Prve lige Republike Srpske pobijedio rezultatom 82:62 i time izborio plasman u Ligu BiH.

Predsjednik KK “Jahorina” Nedeljko Elek izrazio je zadovoljstvo zbog ovog uspjeha.

“Rekli smo na početku sezone da ćemo biti prvaci. Bićemo jedan od najboljih klubova u Premijer ligi”, poručio je Elek.

Načelnik opštine Pale Boško Jugović zahvalio je svima koji su vjerovali u KK “Jahorina”.

“Htjeli smo da vratimo publiku u prelijepu dvoranu `Peki` i uspjeli smo. Vratili smo vjeru u sport”, rekao je Jugović.

SRNA

Povezani članci

Slavija u Loznici osvojila 66 medalja i četiri pehara (FOTO)

Borci Džiu Džicu kluba “Slavija” iz Istočnog Sarajeva osvojili su 66 medalja i četiri pehara na IV Međunarodnom turniru “Loznica open 2024”. Osvojili su 22 zlatne, 21 srebrenu i 23 bronzane medalje, a okitili su se i titulom prvoplasirane ekipe po broju zlatnih medalja.  U ekipnom plasmanu, bodujući i peta i sedma mjesta, ekipa Slavije […]

Potpuni preokret Denvera: Jokić ponovo opravdao MVP priznanje

Košarkaši Denver nagetsa savladali su Minesota timbervulvse rezultatom 112:97 u petom meču polufinalne serije Zapadne konferencije. Denver je zabilježio treću vezanu pobjedu u seriji i stigao do prednosti od 3:2 nakon što je izgubio prve dvije utakmice na domaćem parketu. Minesota je nešto bolje započela meč i predvođena Karlom-Entonijem Taunsom imala minimalnu prednost koju je […]