Sport

Veterani FK Slavija pružili podršku Ognjenu Kuljaninu, nekadašnjem igraču Sokolova, koji se bori sa teškom bolešću

08 Maj 2022
1 min.

Pred početak utakmice 27. kola Prve lige Republike Srpske igrači oba tima, gledaoci i veterani FK Slavija pružili su podršku Ognjenu Kuljaninu, nekadašnjem igraču Sokolova, koji se bori sa teškom bolešću.

Krenuli su plavo-bijeli silovito i već u 3. minutu Nikola Bjeloš sa penala dovodi Slaviju u vodstvo.

U 8. minutu je već 2:0 a efektan pogodak postiže Asentić.

Dabić je imao kolosalnu šansu da možda i riješi meč ali je pogodio okvir gola.

Gosti kažnjavaju opuštenost Slavije i u 31. minutu preko Ristića smanjuju zaostatak.

Golman Slavije Nedžibović vadi loptu, bukvalno iz rašlji, poslije slobodnog udarca. Potom imaju još jednu stopostotnu šansu ali sa 4 metra ne šalju loptu u mrežu.

Pritisak Podrinja primorao je Pušaru na startove, a to je rezultovalo njegovim drugim žutim kartonom i isključenjem. NJegovo četvrto tuširanje prije vremena u ovoj sezoni.

U drugom poluvremenu Bojan Regoje ne pravi bunker već postavlja visoku odbranu pa gosti imaju samo dvije opasne šanse.

Hrabra igra isplatila se u 89. minutu kada Ajkunić postiže pogodak i postavlja konačan rezultat.

Slavija je tako trećom vezanom pobjedom (sva tri puta postigla po tri gola) došla do osme pozicije i 37. boda.

Podrinju slijedi gotovo nemoguća borba za opstanak.