Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Bijeljina referendum: Izlaznost do podneva 21,45 odsto

19 Mart 2023
1 min.
Bijeljina referendum: Izlaznost do podneva 21,45 odsto

 Izlaznost na referendumu u Bijeljini do 12.00 časova je 21,45 odsto, rekla je novinarima predsjednik Komisije za sprovođenje opoziva gradonačelnika Dijana Savić Božić.


Do 12.00 časova na birališta je izašlo 23.328 birača.

“S obzirom na sve opstrukcije koje se vrše i sprečavanje izbornog procesa, ja sam zadovoljna sa izlaznošću”, rekla je Božićeva.

Građani Bijeljine danas se na referendumu izjašnjavaju da li su za opoziv gradonačelnika LJubiše Petrovića, a pravo glasa ima oko 112.000 birača.

Referendum u Bijeljini je prvi koji se održava u skladu sa novim Pravilnikom o sprovođenju opoziva koji je krajem prošle godine donesen u Narodnoj skupštini Republike Srpske.

Opoziv gradonačelnika, koji je iz SDS-a, pokrenulo je 25 odbornika Skupštine grada 8. februara, a podržava ga široka Narodna koalicija “Pokrenimo Bijeljinu”, predvođena SNSD-om.

SRNA

Povezani članci

Nedostatak ljekara u Republici Srpskoj produžio liste čekanja

Nedostatak ljekara u pojedinim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj doveo je do formiranja lista čekanja koje za pojedine specijalističke preglede dostižu i šest mjeseci. Ukratko:  Bolnica “Srbija” Nebojša Šešlija, direktor Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu, rekao je za “Nezavisne novine” da su u pojedinim granama medicine u kojima postoji deficit kadra formirane liste čekanja, uglavnom […]

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]