Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Cvijanović: Hvala Vučiću na saradnji i podršci koju pruža Srpskoj i dejtonskoj strukturi BiH

22 Novembar 2024
1 min.
Cvijanović: Hvala Vučiću na saradnji i podršci koju pruža Srpskoj i dejtonskoj strukturi BiH

Srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović sastala se danas u Beogradu sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

Cvijanović je istakla da je njena posjeta Srbiji prva nakon preuzimanja predsjedavanja Predsjedništvom BiH, te da je to odraz posvećenosti daljem razvoju sveobuhvatnih odnosa i bratskih veza sa Srbijom, saopšteno je iz Predsjedništva BiH.

Ovom prilikom, Cvijanović je zahvalila predsjedniku Vučiću na dosadašnjoj odličnoj saradnji i podršci koju u kontinuitetu pruža Republici Srpskoj, kao i dejtonskoj strukturi BiH.

Tokom sastanka, sagovornici su razmijenili mišljenje i o aktuelnim regionalnim pitanjima, u svjetlu sve složenijih političkih i bezbjednosnih prilika u Evropi i svijetu.

Ukazano je na važnost postizanja što većeg nivoa nacionalnog i političkog jedinstva Srbije i Srpske, u skladu sa Dejtonskim mirovnim sporazumom, a sa ciljem očuvanja vitalnih nacionalnih interesa, uključujući mir i stabilnost.

RTRS

Povezani članci

Nedostatak ljekara u Republici Srpskoj produžio liste čekanja

Nedostatak ljekara u pojedinim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj doveo je do formiranja lista čekanja koje za pojedine specijalističke preglede dostižu i šest mjeseci. Ukratko:  Bolnica “Srbija” Nebojša Šešlija, direktor Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu, rekao je za “Nezavisne novine” da su u pojedinim granama medicine u kojima postoji deficit kadra formirane liste čekanja, uglavnom […]

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]