Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Dakić: Za rekonstrukciju puta Foča-Dragočava 1,9 miliona KM

19 Septembar 2023
1 min.
Dakić: Za rekonstrukciju puta Foča-Dragočava 1,9 miliona KM

Direktor Javnog preduzeća “Putevi Republike Srpske” Milan Dakić izjavio je Srni da je u toku rekonstrukcija dionice magistralnog puta Foča-Dragočava dužine 5,6 kilometara, vrijednosti radova 1.903.000 KM.


Dakić je istakao da će poslije više decenija mještani Dragočave dobiti modernu saobraćajnicu koja će poboljšati uslove života jer je riječ o veoma prometnoj saobraćajnici.

“Nakon obimnih pripremnih radova, dionica od Velečeva do Dragočave presvlači se novim asfaltom. Mehanizacija i radnici `Srbinje-puteva` rade punom parom. Korist je višestruka za mještane Dragočave i okolnih mjesnih zajednica”, izjavio je Dakić.

Prema njegovim riječima, na ovoj dionici nije bilo krupnijih radova u posljednjih 70 godina.

“Na zahtjev lokalne uprave, zeleno svjetlo `Putevima Republike Srpske` za ovaj projekat dali su predsjednik Republike Milorad Dodik, Vlada Srpske i ministar saobraćaja i veza Nedeljko Čubrilović. Nastavićemo i u narednom periodu projekte modernizacije putne mreže na području Foče, ali i u svim ostalim hercegovačkim opštinama”, rekao je Dakić.

SRNA

Povezani članci

Nedostatak ljekara u Republici Srpskoj produžio liste čekanja

Nedostatak ljekara u pojedinim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj doveo je do formiranja lista čekanja koje za pojedine specijalističke preglede dostižu i šest mjeseci. Ukratko:  Bolnica “Srbija” Nebojša Šešlija, direktor Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu, rekao je za “Nezavisne novine” da su u pojedinim granama medicine u kojima postoji deficit kadra formirane liste čekanja, uglavnom […]

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]