Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Đajić: Spremni smo da idemo u Veliku Britaniju i pregledamo Karadžića (VIDEO)

04 Februar 2025
2 min.
Đajić: Spremni smo da idemo u Veliku Britaniju i pregledamo Karadžića (VIDEO)


Generalni direktor UKC Republike Srpske Vlado Đajić rekao je za RTRS da su njegov tim i on spremni da pregledaju prvog predsjednika Republike Srpske Radovana Karadžića bez bilo kakve nadoknade čim dobiju odobrenje za to.

  • Iz medija smo saznali da je ugroženo zdravstveno stanje Karadžića. Tim ljekara sa UKC Srpske na čijem čelu bih bio ja spreman je da svojim sredstvima plati odlazak u Veliku Britaniju, da ga pregledamo i utvrdimo kakvo je njegovo stanje – rekao je Đajić.

Podsjetio je da su već išli da pregledaju generala Ratka Mladića, Stojana Župljanina i Miću Stanišića u Hag.

  • Odredio bih koliko ljekara treba da ide, na osnovu informacija koje ima tegobe Karadžić – dodao je on.

Podsjećamo, Karadžić je smješten u zatvor Albani na ostrvu Vajt gdje, nakon što je osuđen u Haškom tribunalu, izdržava doživotnu kaznu. Riječ je o zatvoru koji ima reputaciju jedne od najgorih zatvorskih ustanova u Velikoj Britaniji i ne ispunjava brojne uslove koji su predviđeni standardima u većini evropskih država.

U nekoliko navrata Karadžićeva kćerka Sonja ukazivala je na veoma teške uslove u kojima je njen otac i na njegovo teško zdravstveno stanje zbog toga što mu ne omogućavaju ljekarske preglede niti adekvatno liječenje.

RTRS

Povezani članci

Nedostatak ljekara u Republici Srpskoj produžio liste čekanja

Nedostatak ljekara u pojedinim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj doveo je do formiranja lista čekanja koje za pojedine specijalističke preglede dostižu i šest mjeseci. Ukratko:  Bolnica “Srbija” Nebojša Šešlija, direktor Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu, rekao je za “Nezavisne novine” da su u pojedinim granama medicine u kojima postoji deficit kadra formirane liste čekanja, uglavnom […]

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]