Ravna planina banerRavna planina baner

Sport

Đoković: Idem po olimpijsko zlato

20 Juli 2021
1 min.
Đoković: Idem po olimpijsko zlato

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković najavio je danas u Beogradu pohod na zlato na predstojećim Olimpijskim igrama u Tokiju, koje se održavaju od 23. jula do 8. avgusta.


Đoković je na konferenciji za novinare uoči odlaska na Olimpijske igre istakao da se odlično pripremio i da je inspirisan i motivisan da Srbiji iz Japana donese najsjajnije odličje.

“Ovo je najlepši mogući način da odem u Japan, uz ovoliku podršku medija i svog naroda. Nastupanje za svoju zemlju je najveća čast i privilegija koju sportista može da doživi”, rekao je Đoković.

On je istakao da je imao sreću da sa Srbijom osvoji Dejvis kup i Svjetski kup.

“Fali mi samo to zlatno odličje sa Olimpijade i idem da ga osvojim. To neće biti lako, ali sam se dobro spremio i trudiću se da igram svoj najbolji tenis kako bi ostvario veliki cilj”, poručio je Đoković.

Na kraju Đokovićevog obraćanja emitovana je himna “Bože pravde”, uz koju je najbolji srpski sportista ispraćen za Tokio.

SRNA

Povezani članci

Fudbaleri Engleske bolji od Hrvatske

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je večeras Hrvatsku rezultatom 4:2 u prvoj utakmici L grupe na Svjetskom prvenstvu. Pred 90.000 gledalaca u Dalasu Englezi su, posebno u drugom poluvremenu, opravdali ulogu favorita, a Hrvate je težeg poraza sa nekoliko sjajnih intervencija sačuvao golman Dominik Livaković. Strelci za Englesku bili su Hari Kejn u 12, iz ponovljenog […]

Jokić na spisku „orlova“ za kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Selektor seniorske reprezentacije Srbije Dušan Alimpijević odredio je spisak od 18 kandidata za junsko-julski FIBA kvalifikacioni prozor za Svjetsko prvenstvo. Na spisku se nalaze: U stručnom štabu će, uz selektora Alimpijevića, biti Vladimir Jovanović, Ognjen Stojaković, Milenko Bogićević i Tomislav Tomović. Kondicioni treneri su Marko Sekulić, Marko Stanojević i Stefan Radojičić, prenosi B92. U medicinskom timu […]