Ravna planina banerRavna planina baner

Sport

Đoković: Želio sam da igram dubl, ne volim da gubim

17 Septembar 2023
2 min.
Đoković: Želio sam da igram dubl, ne volim da gubim

Novak Đoković, najbolji teniser svijeta, nije uspio da sa Nikolom Ćaćićem Srbiji donese bod u dublu protiv Češke u grupnoj fazi Dejvis kupa, a poslije poraza jasno je istakao da ne voli da gubi.

Srpski teniseri poraženi su od Češke sa 3:0 u grupnoj fazi Dejvis kupa, ali su se prethodno već plasirali u četvrtfinale pobjedama nad Španijom i Јužnom Korejom.

Iako je cilj ostvaren, Novak Đoković nije najzadovoljniji jer u dublu sa Nikolom Ćaćićem nije donio makar bod protiv Češke.

– Mislili smo kao tim, kvalifikovali smo se za Malagu, mislili smo da nema potrebe da igram singl. Želio sam da igram dubl, to je najbolja vježba za Malagu. Јa nikad ne igram dubl. Htjeli smo da pobijedimo, ne volim da gubim. Svejedno da li dubl ili singl. Moja osjećanja nisu sjajna trenutno. Drago mi je da smo se borili do kraja – rekao je Đoković.

Srpski as bio je zahvalan zbog navijača koji su ostali da bodre srpski tim.

– Nikad nismo očekivali da će biti toliko navijača na dublu. Hvala navijačima koji su ostali do kraja. Učinili su da se osjećamo kao kod kuće. Nadamo se da će nas podržati, tamo neće biti španskog tima – dodao je Novak.

Prvi reket svijeta Srbiji je donio važan bod protiv Alehandra Davidoviča Fokine u duelu sa Španijom. Osjećaj je bio sjajan što Novak ponovo pobjeđuje u dresu Srbije.

– Generalno, iskustvo je bilo sjajno. Primarni cilj je bio da pomognem timu. Donio sam poen koji je bio dovoljan za Malagu. Nisam bio ovdje godinama, nisam znao kako će me prihvatiti narod u Valensiji. Poznavanje španskog je možda pomoglo. Za gostoprimstvo 10/10 – zaključio je Đoković.

Viktor Troicki, selektor srpskog tima, posebno se zahvalio Novaku koji je došao u Valensiju odmah poslije osvajanja Јu-Es Opena.

– Zahvalio bih mu se ponovo što je ovde. Poslije naporne sezone, brutalnog Јu-Es opena je našao snage i volje da dođe ovdje i bude uz tim. Ima 36 godina, a i dalje ima volju. Timski je igrač i otkako je počeo da igra Dejvis kup za njega je to specijalno. Čestitao bih timu na kvalifikovanju, nadam se da ovo može biti naša godina – rekao je Troicki.

Srbija će u novembru igrati završni turnir Dejvis kupa u Malagi.

Sputnjik

Povezani članci

Jokić kapiten na mečevima protiv Švajcarske i BiH; Privilegija i zadovoljstvo biti kapiten nacionalnog tima

Najbolji srpski košarkaš Nikola Jokić biće kapiten reprezentacije Srbije na mečevima protiv Švajcarske i BiH u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2027. godine, izjavio je selektor Dušan Alimpijević. “Od prvog dana komunikacija sa Jokićem je išla u tom pravcu. On je čovek koji je ispunjen reprezentacijom, reprezentacija ga čini srećnim, uživa u tome”, izjavio je Alimpijević […]

Đoković: Sa nestrpljenjem čekam Vimbldon

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković rekao je da sa nestrpljenjem čeka Vimbldon. Đoković je odlučio da poslije Rolan Garosa napravi pauzu do Vimbldona, a slobodno vrijeme iskoristio je i za druge aktivnosti od kojih je jedna bila praćenje trke za Veliku nagradu Barselone. Tom prilikom srpski as odgovorio je na nekoliko pitanja Skajp sportsa, […]