Ravna planina banerRavna planina baner

Istočno Sarajevo

Dobrovoljnim davanjem krvi počeli “Dani Bolnice ‘Srbija'”

04 Novembar 2024
1 min.
Dobrovoljnim davanjem krvi počeli “Dani Bolnice ‘Srbija'”

Tradicionalna manifestacija “Dani Bolnice `Srbija`” počela je danas akcijom dobrovoljnog davanja krvi u kojoj su učestvovali radnici te zdravstvene ustanove.

Šef Službe transfuzije Jelena Stojanović Lukić izrazila je zadovoljstvo što obilježavanje manifestacije “Dani Bolnice `Srbija`” počinje akcijom dobrovoljnog davanja krvi, te istakla da su zaposleni u ovoj zdravstvenoj ustanovi jako humani i redovni davaoci dragocjene tečnosti.

“Zaista imamo njihovu veliku podršku. U situacijama kada se drastično smanje rezerve krvi ili kada nam je krv prijeko potrebna, dosta je tu ljudi sa svih odjeljenja i profila koji se odazivaju i tu su da pruže ruku i spasu život”, naglasila je Stojanović Lukić.

Ona je istakla da ima zaposlenih koji su više od 50 puta dali krv, kako žene, tako i muškarci, čak i onih sa negativnom krvnom grupom koja je najpotrebnija, saopšteno je iz Bolnice “Srbija”.

Šef Tehničke službe Bolnice “Srbija” Nebojša Stupar rekao je da mu je ovo deseti put kako daje krv i da se uvijek rado odazove akcijama.

“Darivanje krvi je jedan jako human gest i nikada ne znate kome možete pomoći i spasiti mu život. Zbog toga, pozivam sve građane da daruju krv jer je to od velikog značaja za našu zajednicu”, istakao je Stupar.

SRNA

Povezani članci

Konferencija bebe u Istočnoj Ilidži 26. juna

Manifestacija „Konferencija beba“ održaće se u Istočnoj Ilidži u petak, 26. juna. Devetnaesta po redu manifestacija počeće registracijom beba koje su rođene između 26. juna prošle i 26. juna ove godine. Na konferenciji će se izabrati tročlano predsjedništvo beba i biće nagrađena beba sa najviše braće i sestara, kao i tata koji pobijedi u takmičenju […]

Potpisan ugovor o besplatnom prevozu učenika i penzionera

Načelnik opštine Istočno Novo Sarajevo Jovan Katić i direktor preduzeća “Centrotrans” iz Istočnog Sarajeva Momčilo Sladoje potpisali su danas ugovor o pružanju besplatnog prevoza za učenike i penzionere, čime je nastavljena uspješna saradnja započeta prethodne godine. Iz Opštine Istočno Novo Sarajevo ističu da je obezbijeđen prevoz za 143 učenika Osnovne škole /OŠ/ “Sveti Sava” na […]