Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Dodik: Nema nikakvih razgovora o imovini jer je to riješeno Dejtonom

19 Mart 2023
1 min.
Dodik: Nema nikakvih razgovora o imovini jer je to riješeno Dejtonom

 Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik naglasio je da je Dejtonskim sporazumom riješeno pitanje imovine koja nesumnjivo pripada Repubilci Srpskoj i da o tome ne može biti nikakvih razgovora.


“Zbog neprihvatljivog odnosa prema Republici Srpskoj, na sastanku koalicije koja vrši vlast u Srpskoj održanom tokom sedmice odlučeno je da se sačini informacija i pristupi donošenju odluke u Narodnoj skupštini i Vladi Republike Srpske o prestanku kontakata s američkim i britanskim diplomatama i ambasadama u BiH”, napisao je Dodik na “Instagramu”.

Dodik je dodao da su Srpsku na taj korak prisilile američka i britanska strana, jer je, kako je naveo, očigledno da, pored svih dosadašnjih kršenja Dejtonskog sporazuma pripremaju još jednu prevaru i otimačinu u vezi s imovinom Republike Srpske.

Predsjednik Srpske podsjetio je da je protekle sedmice prisustvovao svečanosti povodom 30 godina od osnivanja Istočnog Sarajeva, ističući da je odluka o osnivanju tog grada bila hrabra i bitna jer je omogućila zaštitu srpskog naroda na tom području.

Dodik se protekle sedmice sastao s predstavnicima lokalnih zajednica iz SNSD-a iz Teslića i Bratunca, kao i sa predstavnicima mladih SNSD-a sa kojima je razgovarao o predstojećim izborima u ovoj organizaciji.

SRNA

Povezani članci

Nedostatak ljekara u Republici Srpskoj produžio liste čekanja

Nedostatak ljekara u pojedinim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj doveo je do formiranja lista čekanja koje za pojedine specijalističke preglede dostižu i šest mjeseci. Ukratko:  Bolnica “Srbija” Nebojša Šešlija, direktor Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu, rekao je za “Nezavisne novine” da su u pojedinim granama medicine u kojima postoji deficit kadra formirane liste čekanja, uglavnom […]

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]