Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Dodik: Pravo na samostalnost Srpske jedino logično

10 Maj 2026
2 min.
Dodik: Pravo na samostalnost Srpske jedino logično

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik rekao je da će Republika Srpska poslije izbora u BiH nastaviti svoj put tražeći pravo na samostalnost jer je to jedino logično.

Dodik je naveo da muslimani u Sarajevu, opozicija iz Srpske i jedan broj stranaca, Nijemci i Britanci, pokušavaju da naprave blok Sarajevo protiv Banjaluke.

“To je životna borba, to više nije politička borba. Ko na izborima pobijedi nosiće odgovornost za dešavanja, ali Banjaluka će u političkom smislu pobijediti i Republika Srpska će nastaviti svoj put tražeći pravo na samostalnost jer je to jedino logično”, rekao je Dodik za RT Balkan.

On je napomenuo da ga u Sarajevu krive što je Republici Srpskoj produžio životni vijek.

Istakao je da je BiH propala zemlja i da je jadno za njene narode u kakvim odnosima žive. “Istorija ne dozvoljava da budemo zajedno”, naglasio je Dodik.

Ako Jugoslavija nije uspjela da poništi razlike među Srbima, Hrvatima i muslimanima, Dodik je upitao kako će onda neko drugi.

On je naveo da stranci ne dozvoljavaju homogenizaciju Srba na prostoru Balkana, kao i da je evropski put BiH zloupotrijebljen jer je korišten za proces unitarizacije što je za Srbe neprihvatljivo.

Smatra da je BiH zlo za Srbe i da će, ako ostanu u ovom okviru, nestati za 20 godina. “Mi se iz toga moramo izvlačiti i vjerujem da će svijest kod Srba o tome da raste”, rekao je Dodik.

Istakao je da nikada nije napustio svoj narod i da nastavlja svoju borbu jer da to ne učini onda bi sve što je do sada radio bilo pogrešno.

“Onda bi se shvatilo da sam se bazirao na funkciju, a ne na politiku i narodne interese i zato sam svuda gdje naš narod ima problem”, rekao je Dodik.

SRNA

Povezani članci

Nabavljeno vozilo za čišćenje ulica vrijedno 69.000 KM

Gradska uprava Foča nabavila je za preduzeće “Komunalac” vozilo za čišćenje gradskih ulica za koje je iz gradskog budžeta izdvojeno 69.000 KM. Gradonačelnik Foče Milan Vukadinović naveo je da je “Komunalac” ranije imao slično vozilo, koje godinama nije u funkciji, te da će nabavka ovog vozila doprinijeti boljoj higijeni i čistijim gradskim ulicama. “Kao što […]

U Srpskoj rođeno sedam beba

U Republici Srpskoj u protekla 24 časa rođeno je sedam beba, tri djevojčice i četiri dječaka. U Banjaluci su rođene dvije bebe, a u Doboju, Zvorniku, Prijedoru, Nevesinju i Istočnom Sarajevu po jedna. U banjalučkom porodilištu rođena su dva dječaka, u Doboju, Zvorniku i Nevesinju po jedna djevojčica, a u Prijedoru i Istočnom Sarajevu po […]