Ravna planina banerRavna planina baner

Istočno Sarajevo

Dodik sa građanima Istočnog Sarajeva; Srpskoj se ne može oduzeti ono što piše u Dejtonu (FOTO)

04 Februar 2025
2 min.
Dodik sa građanima Istočnog Sarajeva; Srpskoj se ne može oduzeti ono što piše u Dejtonu (FOTO)

Tribina “Razgovor sa predsjednikom” na kojoj će građani moći da postavljaju pitanja predsjediku Republike Srpske Miloradu Dodiku počela je u Istočnom Sarajevu.

Foto: predsjednikrs.rs/Borislav Zdrinja

Foto: predsjednikrs.rs/Borislav Zdrinja

Srpska nije ostala dužnu nijednu platu niti penziju

Dodik je istakao da Republika Srpska nije ostala dužna nijednu platu niti penziju.

– Srpska zadržava stabilnost i uspješno izvršava sve svoje obaveze. Republika Srpska ima 22 milijarde KM domaćeg proizvoda, a prošla godina je završena sa 18 milijardi domaćeg proizvoda. Ostajemo nisko zadužena Republika. Deficit Republike Srpske je beznačajan – rekao je Dodik.

On navodi da Srpska nastavlja sa investicijama.

– To pokazuje 2,8 milijadi investicija u prošloj godini – rekao je Dodik.

Dodik zahvalio građanima Istočnog Sarajeva na velikom odzivu

– Došao sam ovdje da se sa vama družim i da razgovaramo o svim aktuelnim pitanjima – rekao je Dodik.

On je rekao je da građani istočnog dijela Srpske imaju istančan osjećaj za društvena i politička kretanja i za Republiku koja zna gdje se kreće.

Dodik je zahvalio na velikom odzivu građana koji su došli iz svih šest opština Istočnog Sarajeva.

Tribina se održava u sali Kulturnog centra Istočno Sarajevo.

Gradonačelnik Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić izjavio je na javnoj tribini “Razgovor sa predsjednikom” da je Vlada Republike Srpske u ovom gradu uradila mnogo dobrih projekata, ali da postoji još potreba u oblasti saobraćaja, obrazovanja i infrastrukture.

Ćosić je naveo da je u ovom gradu zahvaljujući Dodiku izgrađeno i otvoreno Pozorište, institucija koja od jedne lokalne zajednice čini grad.

Foto: predsjednikrs.rs/Borislav Zdrinja

Foto: predsjednikrs.rs/Borislav Zdrinja

Gradonačelnik Istočnog Sarajeva je zahvalio Vladi Republike Srpske koja je omogućila Gradskoj upravi da ima 15 odsto prihoda od poreza na dobit koji je do sada pripadao Republici Srpskoj, a sada pripada ovom gradu.

On je zahvalio Dodiku i što je nakon povratka na posao poslije operacije prvo htio da bude sa građanima Istočnog Sarajeva.

Načelnik Istočnog Novog Sarajeva Јovan Katić u svom obraćanju rekao je da mu je drago da su na večerašnjem druženju ljudi koji pripadaju različitim političkim opcijama i građani više opština.

On je istakao da su institucije Republike Srpske uradile mnogo za Istočno Novo Sarajevo, te zahvalio Dodiku za prihvatanje svih inicijativa koje su dolazile iz ove opštine.

RTRS

Povezani članci

Bespravnim korištenjem računara firma oštećena za 1.450 KM

Firma iz Rogatice oštećena je za 1.450 KM nakon što je bespravno korišten njen računar i mrežna aplikacija za uplatu novca na pretplatničke brojeve, saopšteno je iz Policijske uprave Istočno Sarajevo. Slučaj je juče prijavljen Policijskoj stanici Pale, a policijski službenici rade na rasvjetljavanju krivičnog djela neovlašteno korištenje kompjutera ili kompjuterske mreže. Rogatičkoj Policijskoj stanici […]

Sutra počinje manifestacija “Principovi dani”

Manifestacija “Principovi dani” počeće sutra u Istočnom Novom Sarajevu. Otvaranje je predviđeno u 20.30 časova u amfiteatru Parka Gavrila Principa. Sutra u 19.00 časova zakazana je promocija romana “Sukubus” Nedeljka Simanića, a za 20.30 u amfiteatru Parka Gavrila Principa veče muzike Pavline Radovanović “U susret Vidovdanu”. Prema protokolu, 26. juna od 21.00 čas biće održano […]