Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Dodik uputio pismo Vučiću i zahvalio na podršci Republici Srpskoj

10 Januar 2025
2 min.
Dodik uputio pismo Vučiću i zahvalio na podršci Republici Srpskoj

 Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik zahvalio je predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću na čestitkama povodom Dana Republike Srpske, istakavši da je svaki građanin Srpske zahvalan na podršci i politikama koje objedinjuju nacionalno i polititičko biće jedinstva srpskog naroda.


U pismu predsjedniku Srbije, Dodik je naveo da su Vučićeve riječi podrške koje je uputio povodom rođendana Republike 9. januara, dana kada je osnovana i proglašena, učinile ovaj praznik posebno svečanim.

“Ugledani smo na Vašu državničku mudrost koja u ovim izuzetno izazovnim vremenima srpski narod vodi putem mira, sabornosti i jedinstva. Svaki građanin Republike Srpske iskreno je zahvalan na Vašoj podršci koju nam u kontinuitetu pružate, i na politikama kojima objedinjujete nacionalno i političko biće jedinstvenog srpskog naroda”, navedeno je u pismu.

Dodik je naveo da je Srpska posebno ponosna na Deklaraciju o zaštiti nacionalnih i političkih prava i zajedničkoj budućnosti srpskog naroda koja se prožima kroz sve aktivnosti koje slave naš suverenitet, identitet, tradiciju i na osnovu koje će zajednički obilježavati značajne datume iz istorije, naročito Sretenje, kao praznik svih Srba širom svijeta.

“Poštovani predsjedniče, sa radošću što ćemo se i u budućnosti bratski sretati, živjeti istu ideju i ideale, još jednom Vam upućujem izraze mog dubokog poštovanja i uvažavanja. Živjela Republika Srpska, živjela Srbija, živio srpski narod!”, navodi se u pismu predsjednika Republike Srpske.

SRNA

Povezani članci

Nedostatak ljekara u Republici Srpskoj produžio liste čekanja

Nedostatak ljekara u pojedinim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj doveo je do formiranja lista čekanja koje za pojedine specijalističke preglede dostižu i šest mjeseci. Ukratko:  Bolnica “Srbija” Nebojša Šešlija, direktor Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu, rekao je za “Nezavisne novine” da su u pojedinim granama medicine u kojima postoji deficit kadra formirane liste čekanja, uglavnom […]

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]