Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik istakao je da je Vlada Republike Srpske preduzela realne korake da pomogne stanovništvu kada su u pitanju cijene derivata, ali da građani treba da znaju da ne postoji mjera države koja može obuzdati rast cijena goriva jer je nafta berzanska roba.
“Svako predlaganje ukidanja akciza je čist populizam jer akcize ne utiču na osnovnu cijenu nafte. To vide svi u Evropi, osim naše opozicije”, napisao je Dodik na društvenoj mreži “Iks”.
On je ukazao da su akcize u Republici Srpskoj najniže, ne samo u regionu, već i u Evropi, te da je mnogo važnije obezbijediti dovoljne količine nafte i ostalih energenata kako sve ne bi stalo.
Napomenuo je da je u mnogim zemljama EU i regiona to najveći problem.
Dodik je naveo da će građani racionalnije koristiti vozila dok ova kriza na koju se ne može uticati ne prođe, ali da je mnogo važnije da neće biti potrebno nositi kanistere.
“Mi, nažalost, nismo proizvođači nafte i neodgovorno je obmanjivati građane populističkim prijedlozima. Odgovorno je održati lance snabdijevanja u ova teška vremena”, naveo je Dodik.




