Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Dva mjeseca peglali karticu za gorivo: Oštetili firmu za 25.000 maraka, sada im prijeti 10 godina zatvora

20 Jun 2024
1 min.
Dva mjeseca peglali karticu za gorivo: Oštetili firmu za 25.000 maraka, sada im prijeti 10 godina zatvora

Policija je uhapsila dvojicu Banjalučana zbog sumnje da su počinili tešku krađu.

Osumnjičeni S.R. i M.K. su u martu i aprilu ove godine neovlašteno koristili karticu za točenje goriva privrednog društva na benzinskim pumpama u Banjaluci i pričinili materijalnu štetu od oko 25.000 maraka.

Policijska uprava Banjaluka saopštila je da su tokom pretresa stana i drugih prostorija koje koriste osumnjičeni pronađeni i privremeno oduzeti predmeti koji mogu poslužiti kao dokaz u krivičnom postupku.

– Nad S.R. i M.K. je izvršena kriminalistička obrada, a o svemu navedenom je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, te nakon kompletiranja i dokumentovanja predmeta slijedi dostavljanje izvještaja o počinjenom krivičnom djelu- saopšteno je iz PU Banjaluka.

Prema Krivičnom zakoniku Republike Srpske krivično djelo teška krađa kažnjava se zatvorom. Teška krađa kojom je pričinjena materijalna šteta veća od 10.000 maraka zaprijećena je kazna od dvije do maksimalno 10 godina zatvora.

Srpskainfo

Povezani članci

Nedostatak ljekara u Republici Srpskoj produžio liste čekanja

Nedostatak ljekara u pojedinim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj doveo je do formiranja lista čekanja koje za pojedine specijalističke preglede dostižu i šest mjeseci. Ukratko:  Bolnica “Srbija” Nebojša Šešlija, direktor Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu, rekao je za “Nezavisne novine” da su u pojedinim granama medicine u kojima postoji deficit kadra formirane liste čekanja, uglavnom […]

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]