Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Gajanin i Škipina potpisali sporazum o saradnji

13 Maj 2026
1 min.
Gajanin i Škipina potpisali sporazum o saradnji

Rektor Univerziteta u Banjaluci Radoslav Gajanin i direktor Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske Damjan Škipina, potpisali su danas Okvirni sporazum o saradnji s ciljem jačanja saradnje u oblasti obrazovanja, nauke, razvoja privrede i praćenja potreba tržišta rada.


Sporazum je potpisan u prostorijama Rektorata u Banjaluci, saopšteno je iz Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske.

“Ovim sporazumom predviđena je realizacija zajedničkih aktivnosti i programa koji obuhvataju razmjenu znanja i iskustava, analizu i praćenje tržišta rada, te razvoj i unapređenje nastavnog procesa”, navodi se u saopštenju.

Saradnja će biti usmjerena i na realizaciju zajedničkih istraživačkih i stručnih projekata, inovacije, transfer znanja i tehnologija, programe cjeloživotnog učenja i stručnog usavršavanja, kao i organizaciju sajmova, edukacija i posebnih akademskih programa.

U saopštenju se ističe da su sporazumom obuhvaćene i aktivnosti u oblasti stručnog osposobljavanja i pripreme za zapošljavanje, izdavaštva, razvoja privrede i preduzetništva, kao i druga područja od zajedničkog interesa.

Sporazum je zaključen na period od pet godina, uz mogućnost produženja.

Potpisivanju su prisustvovali i prorektor za ljudske i materijalne resurse Univerziteta u Banjaluci Dalibor Kesić i rukovodilac Filijale Zavoda za zapošljavanje Banjaluka Mladen Vrećo.

SRNA

Povezani članci

Elek: Podrška novinaru RTRS-a, poručujem Tužilaštvu i SIPA da on nije ništa kriv

Želim da iskažem podršku Јasenku Todoroviću i da kažem Tužilaštvu i SIPA da novinar RTRS nije ništa kriv, evo ja sam kriv i rekao sam što sam rekao i stojim iz toga, rekao je Nedeljko Elek, koji je tada bio na funkciji predsjednika Nadzornog odbora OC “Јahorina. Izgleda da nigdje ne postoji sloboda govora u […]

Nabavljeno vozilo za čišćenje ulica vrijedno 69.000 KM

Gradska uprava Foča nabavila je za preduzeće “Komunalac” vozilo za čišćenje gradskih ulica za koje je iz gradskog budžeta izdvojeno 69.000 KM. Gradonačelnik Foče Milan Vukadinović naveo je da je “Komunalac” ranije imao slično vozilo, koje godinama nije u funkciji, te da će nabavka ovog vozila doprinijeti boljoj higijeni i čistijim gradskim ulicama. “Kao što […]