Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Han Pijesak: “Gulašijada” u nedelju

30 Avgust 2024
1 min.
Han Pijesak: “Gulašijada” u nedelju

 Turistička organizacija opštine Han Pijesak uz podršku lokalne uprava organizuje četvrtu gastro-turističku manifestaciju “Gulašijada”,na izletištu Komnica kod Han Pijeska u nedjelju, 1. septembra, najavili su iz ove javne ustanove.


Vjekoslav Maksimović iz Organizacionog odbora ove manifestacije rekao je Srni da i ove godine “Gulašijada” ima humanitarni karakter.

On je naglasio da će organizatori odlučiti kome su sredstva prikupljena na ovoj manifestaciji putem humanitarnih kutija, najpotrebnija u ovoj lokalnoj zajednici.

Maksimović je podsjetio da su sredstva prikupljena na prethone dvije “Gulašijade” uručena Dječijem Vrtiću “Diana Budisavljević” i Taekvando klubu “Ozon”.

“Očekujemo kao i ranije veliki broj posjetilaca i lijepo druženje u predivnom planinskom ambijentu netaknute prirode i pozivam zainteresovane da se blagovremeno prijave”, naglasio je Maksimović.

On je dodao da će pored gastroponude na izletištu Komnica biti održana sportska takmičenja u, bacanju kugle, streljaštvu,odbojci i navlačenju konopca.

Novčane i simbolične nagrade obezbijeđene su za tri najbolje pripremljena gulaša, i za pobjednike u sportskim nadmetanjima.

Organizator “Gulašijade” je Turistička organizacija opštine Han Pijesak, a pokrovitelj opština Han Pijesak.

Povezani članci

Nedostatak ljekara u Republici Srpskoj produžio liste čekanja

Nedostatak ljekara u pojedinim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj doveo je do formiranja lista čekanja koje za pojedine specijalističke preglede dostižu i šest mjeseci. Ukratko:  Bolnica “Srbija” Nebojša Šešlija, direktor Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu, rekao je za “Nezavisne novine” da su u pojedinim granama medicine u kojima postoji deficit kadra formirane liste čekanja, uglavnom […]

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]