Ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske Irena Ignjatović razgovarala je danas sa olimpijcem Strahinjom Erićem i poručila da će Ministarstvo podržati izgradnju biatlon staze na Dvorištima na Jahorini.
Ignjatovićeva je čestitala Eriću, kao i Marku Šljiviću i Teodori Delupari koji su se ove godine takmičili na Olimpijskim igrama u Italiji.
“Njihov plasman i boravak tamo je veliki uspeh”, rekla je Ignjatovićeva.
Erić je iskazao zadovoljstvo sastankom, na kojem je, kako je rekao, razgovarano o problemima, ali i o rješenjima.
“Staza na Dvorištima je za nas mnogo bitna, jer smo svoje prve biatlon korake započeli upravo tu”, rekao je Erić novinarima.
Erić je iskazao uverenje da će, uz pomoć Ministarstva, olimpijski duh biti održan.
Potpredsjednik smučarskog kluba “Romanija” Tomislav Lopatić rekao je da dugo na Dvorištima ništa nije urađeno na stazama, te da će pomoć Ministarstva dobro doći za unapređenje sporta.
“Plan staze je napravljen, prošli smo sve licence. Asfalta staza bi bila veoma značajna i o tome smo danas i pričali. Djeca su nam još na javnim putevima, jer nemamo adekvatne staze”, rekao je Lopatić.
On je dodao da će bolji uslovi treniranja uroditi boljim sportskim rezultatima.




