Ravna planina banerRavna planina baner

BiH

Košarac: PIK nije dejtonska institucija i ne služi ničemu dobrom

20 Jun 2024
1 min.
Košarac: PIK nije dejtonska institucija i ne služi ničemu dobrom

Sastančenje samoorganizovane grupe ambasadora u Sarajevu odavno je izgubilo svaki smisao, istakao je zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara Staša Košarac.

– PIK nije dejtonska institucija i ne služi ničemu dobrom. Bez učestvovanja Rusije, stavovi ovog tijela nisu legitimni, a još manje obavezujući. Zaključke PIK-a odavno niko u Srpskoj ne čita, jer je riječ o klasičnom pamfletu koji ne odražava istinu i činjenično stanje – dodaje Košarac.

Kako on dodaje, uloga Američke ambasade je jasna.

– To dvodnevno sarajevsko sijelo pod patronatom ambasadora Marfija isključivo je u funkciji bošnjačkih politika i održavanja laži i podvale koja se zove Kristijan Šmit. Jasna nam je uloga Marfija i Američke ambasade u svemu tome. Znamo za njihove manipulacije, ucjene i pritiske na zemlje ЕU da ne pristanu na ograničenje ovlaštenja OHR-a. Lažni visoki predstavnik Šmit nema legitimitet – ističe Košarac na društvenoj mreži “Instagram”.

Navodi, da je jedino rješenje za Šmit, da spakuje kofere i kupi kartu u jednom pravcu.

– Čim prije ode iz BiH, tim bolje za sve nas – zaključuje Košarac.

ATV

Povezani članci

Tokom putovanja praviti češće pauze zbog vrućine

Saobraćaj se jutros na većini puteva u Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ odvija nesmetano, a iz Auto-moto saveza /AMS/ savjetuju vozačima da prave češće pauze tokom putovanja i unose dovoljne količine tekućine zbog vrućine. Režim saobraćaja je izmijenjen na dijelu magistralnog puta Bijeljina dva – Glavičice zbog radova na izgradnji trotoara, autobuskog stajališta i […]

Vujičić: Neshvatljivo ćutanje bošnjačkih zvaničnika na skrnavljenje pravoslavnih obilježja

Poslanik SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Miroslav Vujičić izjavio je Srni da je neshvatljivo da neko u BiH 30 godina nakon rata ima potrebu da napada i uništava pravoslavna obilježja, kao i ćutanje bošnjačkih zvaničnika o tome. Vujičić je rekao da je skrnavljenje pravoslavnog groblja i oštećenje krsta na području Travnika velika sramota […]