Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Košarac: U Laktašima formirati slobodnu bescarinsku zonu

06 Februar 2025
2 min.
Košarac: U Laktašima formirati slobodnu bescarinsku zonu

 Ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara Staša Košarac rekao je da u Laktašima treba formirati slobodnu bescarinsku zonu da bi ovaj grad i Republika Srpska bili razvijeniji i privukli što više stranih i drugih investicija.


Košarac je naglasio da je cilj da Laktaši i Srpska u ukupnom bilansu spoljnotrgovinske razmjene budu što zapaženiji, a jedan od preduslova na tom planu je formiranje slobodne bescarinske zone, stimulativne za dolazak budućih investitora i poslovnih ljudi.

“Danas smo definisali korake koje treba da uradi svako od nas da se to ostvari”, rekao je novinarima Košarac koji se danas u sjedištu kompanije “Male elektriks drajvs” u Industrijskoj zoni Aleksandrovac sastao sa gradonačelnikom Laktaša Miroslavom Bojićem i predstavnicima privrednih subjekata.

Napominjući da institucije Srpske konstantno sprovode politiku razvoja i otvaranja Republike za investicije, Košarac je istakao da podrška sa nivoa zajedničkih institucija neće izostati.

“Moja današnja posjeta je znak podrške ovdašnjim vlastima i poslovnim ljudima da se ubrzaju stvari na planu formiranja i registracije slobodne bescarinske zone u Laktašima”, rekao je Košarac.

On je dodao da je u Srpskoj danas jedino registrovana takva zona u Trebinju.

“Gradiška je podnijela zahtjeve i cijenim da će i Laktaši brzo ući u postupak dobijanja saglasnosti za njeno formiranje”, rekao je Košarac.

On je izrazio žaljenje što se takve razvojne stvari i koraci ne ubrzavaju i u Bijeljini.

Miroslav Bojić je rekao da bi formiranje bescarinske zone znatno doprinijelo razvoju Laktaša i Srpske.

“Mi ćemo uraditi sve što je potrebno, od elaborata do ostalih neophodnih stvari. Cilj je da svi zajedno radimo na formiranju slobodne bescarinske zone jer bi donijela brojne pozitivne privredne i druge benefite”, istakao je Bojić.

On je dodao da Laktaši zaslužuju ovakvu zonu jer su trenutno jedna od vodećih lokalnih zajednica u BiH kada je riječ o proizvodnoj privredi.

Branislav Banjac iz kompanije “PMP” rekao je da kao značajan strani investitor na tom području ova kompanija pruža podršku osnivanju slobodne bescarinske zone u Laktašima.

“Time bi nam bilo olakšano poslovanje u svakom pogledu”, rekao je Banjac i dodao da im mnogo znače republičke subvencije, podsticaji i druge olakšice.

SRNA

Povezani članci

Objavljen snimak razgovora Dodika i Izetbegovića

Objavljen je snimak razgovora lidera SNSD-a Milorada Dodika i lidera SDA Bakira Izetbegovića, a sve nakon što je Izetbegović u federalnim medijima prijetio silom. U razgovoru Milorad Dodik upućuje oštar i nedvosmislen odgovor Bakiru Izetbegoviću, jasno stavljajući do znanja da neće prihvatiti bilo kakve pritiske, prijetnje ili pokušaje ponižavanja Republike Srpske i njenog naroda. Dodik […]

Vuković iz PDP-a prešao u PSS

Nenad Vuković, dosadašnji visoki funkcioner PDP-a i delegat u Domu naroda PS BiH, zvanično je pristupio Pokretu Sigurna Srpska. – Političkoj organizaciji koja planira preuzeti veliku odgovornost u budućnosti su neophodni stabilni i ozbiljni kadrovi sa iskustvom. S obzirom da je Vuković bio gradonačelnik Istočnog Sarajeva, zamjenik predsjednika i generalni sekretar PDP-a, a danas je […]