Ravna planina banerRavna planina baner

BiH

Košarac: Ugošćavanje Kurtija vodi ka daljem urušavanju suvereniteta BiH

06 Decembar 2024
3 min.
Košarac: Ugošćavanje Kurtija vodi ka daljem urušavanju suvereniteta BiH

Odluka političkog Sarajeva da na podmukao način ugosti premijera samoproglašenog Kosova Aljbina Kurtija vodi ka urušavanju ionako urušenog suvereniteta BiH i razaranja Dejtonskog sporazuma, sa izuzetno negativnim posljedicama po ukupne unutrašnje odnose u BiH, izjavio je za Srnu zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara Staša Košarac.

Košarac je istakao da je Sarajevo po ko zna koji put poslalo jasnu poruku Republici Srpskoj i srpskom narodu da za njih u BiH nema mjesta, jer ovu zemlju žele isključivo kao unitarnu, ekskluzivno muslimansku i bošnjačku.

Odluka da se na podal način ugosti lažni premijer nepriznate države, smatra Košarac, nije ništa drugo do kršenje međunarodnog prava i Povelje UN.

“Našla krpa zakrpu je najbolji opis današnjih sastančenja populista i sitnošićara Željka Komšića, Denisa Bećirovića, Nermina Nikšića i ostatka sarajevske poltronske ekipe sa Kurtijem”, rekao je Košarac.

On je naglasio da BiH nije priznala samoproglašeno Kosovo, niti će to ikada uraditi, jer Republika Srpska i njeni predstavnici na zajedničkom nivou to neće dozvoliti.

Košarac je istakao da je skandalozna činjenica da su za potrebe tih privatnih sijela na najgrublji način zloupotrijebili i uzurpirali zajedničke institucije.

“Evidentno je da su se bavili mutljažama i malverzacijama oko dolaska Kurtija, pa su se sami upleli u svoje laži i kontradiktornosti – dok /Zukan/ Helez javno tvrdi da `dolazak Kurtija nije institucionalni i nije državnički`, Komšić i Bećirović ga danas primaju u zgradi Predsjedništva BiH, a Nikšić u zgradi Vlade Federacije BiH”, rekao je Košarac.

On je dodao da je takvim radikalima Kurti omiljeni gost sa kojim mogu razmijeniti iskustva o etničkom čišćenju Srba sa Kosova.

“Kako ćemo onda razgovarati o bilo kakvoj budućnosti i perspektivi BiH, dejtonske tvorenive sastavljene od dva entiteta i tri konstitutivna naroda? Upravo su vandalske i banditske politike Kurtija najviše doprinijele tome i drugim zločinima nad srpskim narodom. Kako ćemo onda razgovarati o bilo kakvoj budućnosti i perspektivi BiH, dejtonske tvorevine sastavljene od dva entiteta i tri konstitutivna naroda?” upitao je Košarac.

On je poručio da je Sarajevo tim izuzetno neprijateljskim činom ozbiljno ugrozilo i destabilizovalo mogućnost daljeg unutrašnjeg dogovora i pokazalo šta su njegovi stvarni ciljevi.

“Jednako tako, pokazalo se da upravo žele regionalnu nestabilnost i nemire, a o licemjerstvu sarajevskih notornih tipova i vječnih političkih amatera da i ne govorim!” naglasio je Košarac.

Prema njegovim riječima, svako malo, Srbi budu optuženi za nepoštovanje suvereniteta i teritorijalnog integriteta BiH, a da upravo oni koji optužuju Srbe, sami ne poštuju teritorijalni integritet Srbije.

“Gospodo, Kosovo i Metohija sastavni je dio Srbije! I da vas još jednom podsjetim, to je zvaničan stav BiH”, poručio je Košarac.

Kurti, koji je sinoć doputovao u Sarajevo, sastao se danas sa članovima Predsjedništva BiH Željkom Komšićem i Denisom Bećirovićem i sa još nekim bošnjačkim zvaničnicima, a planirano je i njegovo obraćanje na sesiji koju u 17.00 časova organizuje “Krug 99”

SRNA

Povezani članci

Nelegalni Šmit nakon sjednice nedejtonskog PIK-a ponovo o tzv. državnoj imovini; Iz Srpske jasni: Nisi nadležan

Dok iz Njujorka i Vašingtona ali i dijela evropskih i vanevropskih metropola naizmjenično stižu jasne poruke da je “odzvonilo” OHR-u, a pogotovo Nijemcu Kristijanu Šmitu i da je vrijeme za rješenja koja kreiraju domaći akteri – predstavnici tri konstitutivna naroda – Sarajevo i dalje deprimirajuće tavori u mulju prošlosti. Tamo je opet zasjedao Upravni odbor […]

Košarac: Sjednica PIK-a – mlaćenje prazne slame na sarajevskom sijelu

Zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara Staša Košarac ocijenio je da je sjednica Savjeta za sprovođenje mira /PIK/ “sarajevsko sijelo tužibaba” koje su u vječnom očekivanju da njihove probleme riješi neko drugi, pa makar to bio lažni visoki predstavnik ili nepostojeća organizacija, poput PIK-a. – Trla baba lan da joj prođe dan – tako je prošlo još […]