Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Manastir u Vardištu proslavio krsnu slavu

25 Maj 2023
2 min.
Manastir u Vardištu proslavio krsnu slavu

Manastir Vaznesenja Gospodnjeg u Vardištu kod Višegrada proslavio je danas krsnu slavu Spasovdan u prisustvu brojnih vjernika.


Nakon liturgije, koju je uz sasluženje sveštenstva predvodio arhimandrit Jovan Gardović, uslijedio je čin lomljenja slavskog kolača i litijski ophod oko hrama.

Igumanija manastira Jefimija rekla je da je ovo najvažniji dan jer slave Vaznesenje Gospodnje i raduju se dolasku i sabranju vjernika.

“Kumovi ovogodišnje hramovne slave su naši dragi prijatelji Dragan i Danka Mitrović sa sinom Lavom, na čemu smo im zahvalni i blagodarni Bogu”, istakla je igumanija Jefimija.

Danka Mitrović istakla je da je duhovna nadogradnja u današnje vrijeme najvažnija.

“Jureći za svakodnevnim obavezama, trudeći se da što kvalitetnije podignemo svoju porodicu, ostvarimo uspješne karijere ili bolji profit, često zaboravimo na ono što je važno, a sigurna sam i važnije, a to je duhovna nadogradnja”, rekla je Mitrovićeva.

Ona je u ime svoje porodice zahvalila bratstvu manastira na mogućnosti da i na ovaj način pokažu koliko služe zajednici i prije svega Bogu.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević čestitao je slavu i poručio da je Spasovdan prilika da se narod okupi na ovom mjestu i pokaže uzajamno razumijevanje.

On je pozvao sugrađane da zajedno i u što većem broju posjećuju pravoslavne svetinje.

Manastir Vaznesenja Gospodnjeg nalazi se u neposrednoj blizini graničnog prelaza između Srbije i Republike Srpske, na magistralnom putu Višegrad-Užice.

NJegova gradnja počela je 1991. godine, a po blagoslovu blaženopočivšeg mitropolita dabrobosanskog Nikolaja postao je prvi ženski manastir u ovoj mitropoliji.

SRNA

Povezani članci

Nedostatak ljekara u Republici Srpskoj produžio liste čekanja

Nedostatak ljekara u pojedinim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj doveo je do formiranja lista čekanja koje za pojedine specijalističke preglede dostižu i šest mjeseci. Ukratko:  Bolnica “Srbija” Nebojša Šešlija, direktor Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu, rekao je za “Nezavisne novine” da su u pojedinim granama medicine u kojima postoji deficit kadra formirane liste čekanja, uglavnom […]

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]