Ravna planina banerRavna planina baner

Istočno Sarajevo

Medijski “udar” na OC “Jahorina”

24 Maj 2024
3 min.
Medijski “udar” na OC “Jahorina”

Olimpijski centar „Jahorina“ je u prošloj godini poslovao sa dobitkom od 384.821 KM. Taj podatak stoji u Finansijskom izvještaju za 2023.godine i izvještaju nezavisnog revizora, a dostupan je i javnosti.

Međutim, pojedini mediji u Republici Srpskoj na sve moguće načine pokušavaju da poslovanje OC prikažu suprotno od onoga što zaista jeste, a to je najveći turistički biser i brend, ne samo istoka Srpske, već Evrope.

Da snaručenim i netačnim tekstovima treba stati u kraj saglasan je i predsjednik Nadzornog odbora OC “Jahorina Nedeljko Elek koji je uputio demanti na netačne tvrdnje pojedinih portala.

„Ovom prilikom demantujemo vaše navode i tražimo da počnete čitati ono o čemu pišete i uvjerite se da sve što ste napisali i objavili na svom portalu nije istinito i da je zlonamjerno sa ciljem urušavanja i ugleda Javnog preduzeća Republike Srpske. OC „Jahorina“ je u prošloj godini poslovao sa dobitkom od 384, 821 KM, što možete da provjerite u „Finansijskom izvještaju za 2023.godine i izvještaju nezavisnog revizora“, što je javnosti dostupno.“- navedeno je, između ostalog, u demantiju koji potpisuje Elek za portal “Capital”.

Portal koji je autor netačnih informacija objavio je odmah i demanti. Nedavo su isti portali objavili netačne informacije o OC “Jahorina”, istog autora, u kom nisu mogli da razdvoje povećanje kapitala sa hartijama od vrijednosti koje su vlasničke od “zaduženja”.

Po pitanju ulaganja Vlade Republike Srpske u OC “Jahorina” i zlonamjernih naručenih tekstova oglasio se za SRNA-u i ministar trgovine i turizma Republike Srpske Denis Šulić.

Šulić je dodao da je i sada na Jahorini u toku investicioni ciklus vrijedan preko milijardu KM, i to privatnih investicija, te naveo da ne može razumjeti da neko osporava takve investicije i stvaranje ambijenta za njihov razvoj. On je naveo da su prihodi opština u sastavu grada Istočno Sarajevo, posebno Pala, rasli značajno zahvaljujući razvoju Jahorine, a da je došlo i do značajnog rasta zaposlenosti, stanogradnje i svih drugih ekonomskih pokazatelja.

“Žao mi je što pojedinci iz političkog i društvenog života, pa i pojedini mediji, kontinuirano ponavljaju priče o propasti Olimpijskog centra, nekim malverzacijama i kojekakve druge stvari pokušavajući na taj način postići šta? Jedino ukoliko žele na taj način otjerati investitore zainteresovane za dalja ulaganja, ali im moram poručiti da im to nećemo dopustiti. Rukovodstvo i Nadzorni odbor Olimpijskog centra dokazali da, i pored stalnih napada, rade odličan posao koji daje rezultate koji će ostati i za buduće generacije”- rekao je Šulić.

On je naglasio da Olimpijski centar Jahorina redovno posluje i da izmiruje sve svoje obaveze, te da nema prostora za neutemeljene priče o propasti niti ovog društva, a još manje Jahorine kao turističke destinacije.

369 portal

Povezani članci

Bespravnim korištenjem računara firma oštećena za 1.450 KM

Firma iz Rogatice oštećena je za 1.450 KM nakon što je bespravno korišten njen računar i mrežna aplikacija za uplatu novca na pretplatničke brojeve, saopšteno je iz Policijske uprave Istočno Sarajevo. Slučaj je juče prijavljen Policijskoj stanici Pale, a policijski službenici rade na rasvjetljavanju krivičnog djela neovlašteno korištenje kompjutera ili kompjuterske mreže. Rogatičkoj Policijskoj stanici […]

Sutra počinje manifestacija “Principovi dani”

Manifestacija “Principovi dani” počeće sutra u Istočnom Novom Sarajevu. Otvaranje je predviđeno u 20.30 časova u amfiteatru Parka Gavrila Principa. Sutra u 19.00 časova zakazana je promocija romana “Sukubus” Nedeljka Simanića, a za 20.30 u amfiteatru Parka Gavrila Principa veče muzike Pavline Radovanović “U susret Vidovdanu”. Prema protokolu, 26. juna od 21.00 čas biće održano […]