Ravna planina banerRavna planina baner

Istočno Sarajevo

Milan Savić novi predsjednik Unije studenata Republike Srpske

14 Jun 2024
1 min.
Milan Savić novi predsjednik Unije studenata Republike Srpske

Student četvrte godine Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu Milan Savić izabran je danas za predsjednika Unije studenata Republike Srpske.

Savić je zahvalio delegatima Unije za čast da ga imenuju za predsjednika krovne studentske organizacije u Srpskoj i obećao da će opravdati povjerenje.

“Trudiću se da budem dostojan predstavnik svih 25.000 studenata na oba javna univerziteta u Srpskoj. Posebno zahvaljujem našim kolegama i prijateljima iz Srbije sa kojima namjeravamo još čvršće da sarađujemo”, rekao je Savić novinarima i izrazio zadovoljstvo nivoom studentskog standarda u Republici Srpskoj.

On je istakao da će se buduće aktivnosti odnositi na zajedničko obilježavanje Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, kao i na organizaciju druge studentske konferencije Srpske i Srbije.

Novoizabrani potpredsjednik Unije studenata Republike Srpske Ana Sibinčić rekla je da ova studentska funkcija nosi veliku odgovornost i obavezu prema mladim kolegama.

“Nastavićemo da se borimo za veća prava studenata i da podižemo studentski standard i kvalitet obrazovanja u Srpskoj”, poručila je Sibinčićeva.

Predsjednik Studentske konferencije univerziteta Srbije Margareta Smiljanić čestitala je Saviću za jednoglasni izbor i poželjela mu uspjeh u budućem radu.

Ona je apostrofirala dugu tradiciju dobrih i plodnih odnosa studenata sa obje strane rijeke Drine, što će, kaže, biti nastavljeno.

Povezani članci

Konferencija bebe u Istočnoj Ilidži 26. juna

Manifestacija „Konferencija beba“ održaće se u Istočnoj Ilidži u petak, 26. juna. Devetnaesta po redu manifestacija počeće registracijom beba koje su rođene između 26. juna prošle i 26. juna ove godine. Na konferenciji će se izabrati tročlano predsjedništvo beba i biće nagrađena beba sa najviše braće i sestara, kao i tata koji pobijedi u takmičenju […]

Potpisan ugovor o besplatnom prevozu učenika i penzionera

Načelnik opštine Istočno Novo Sarajevo Jovan Katić i direktor preduzeća “Centrotrans” iz Istočnog Sarajeva Momčilo Sladoje potpisali su danas ugovor o pružanju besplatnog prevoza za učenike i penzionere, čime je nastavljena uspješna saradnja započeta prethodne godine. Iz Opštine Istočno Novo Sarajevo ističu da je obezbijeđen prevoz za 143 učenika Osnovne škole /OŠ/ “Sveti Sava” na […]