Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Na humanitarnoj priredbi u Rogatici za Magdalenu Vlaški prikupljeno 2.590 KM

26 Maj 2023
1 min.
Na humanitarnoj priredbi u Rogatici za Magdalenu Vlaški prikupljeno 2.590 KM

Na humanitarnoj priredbi koja je održana sinoć u Osnovnoj školi “Sveti Sava” u Rogatici prikupljeno je 2.590 KM za liječenje osmogodišnje Magdalene Vlaški iz Trnova.

Osnovci su pjesmom, recitacijama, te nastupom folklorne i školske dramske sekcije, izazvali oduševljenje posjetilaca.

Pomoćnik direktora u Osnovnoj školi u Rogatici Ivana Radonjić zahvalila je učenicima, nastavnicima i sugrađanima na humanosti koji su se i večeras, kao i mnogo puta ranije, pokazali u slučajevima kada je to najpotrebnije.

Ona je rekla Srni da je organizovan zanimljiv kulturno-zabavno program u saradnji sa paljanskom Osnovnom školom “Pale”.

“Ovakvim vidom priredbe i saradnjom između naše dvije škole pokazali smo zajedništvo i humanost, a naši osnovci su otvorenog srca, uz pomoć svojih nastavnika, pripremili i izveli svoje tačke”, istakla je Radonjićeva.

Osmogodišnja Magdalena Vlaški iz Trnova boluje od maligne bolesti i trenutno je na liječenju u Kliničkom centru Srbije u Beogradu, nakon čega bi liječenje trebalo da nastavi u inostranstvu, za šta je potrebno prikupiti oko 300.000 evra.

Uplate na račun mogu se izvršiti i na broj 5520001975658815 u Adiko banci na ime Zorica Dursun, Trg Srđana Kneževića osam, 71220 Trnovo.

SRNA

Povezani članci

Obdaništvu “Neven” priznanje za promociju pravilne ishrane

Obdanište “Neven” iz Višegrada dobilo je priznanje za učešće u programu “Prijatelji pravilne ishrane” kojim se promovišu zdrave navike u ishrani djece, te prevencija gojaznosti i hroničnih oboljenja od najranijeg uzrasta. Priznanje je dodijelio Institut za javno zdravstvo Republike Srpske u saradnji sa Ministarstvom zdravlja i socijalne zaštite Srpske, nakon uspješno realizovanih aktivnosti u okviru […]

Minić i Macut: Nastavljamo zajedničke projekte, Drina je kičma našeg naroda

Saradnja Republike Srpske i Srbije je na visokom nivou i biće dodatno unaprijeđena kroz realizaciju brojnih zajedničkih projekata u oblastima infrastrukture, nauke, kulture i privrede, poručili su nakon sastanka u Banjaluci predsjednici vlada Republike Srpske i Srbije, Savo Minić i Đuro Macut. Premijer Republike Srpske Savo Minić istakao je da su dvije vlade opredijeljene da […]