Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Pala odluka: U Ministarstvu prosvjete prelomili da li će đaci na vrijeme krenuti u drugo polugodište

13 Januar 2022
1 min.
Pala odluka: U Ministarstvu prosvjete prelomili da li će đaci na vrijeme krenuti u drugo polugodište

Uprkos pogoršanju epidemiološke situacije i velikom broju zaraženih građana, u Ministarstvu prosvjete i kulture Republike Srpske očekuju da će drugo polugodište u školama početi kako je i planirano 24. januara.

Očekivanja Ministarstva prosvjete su da će se nastava i u drugom polugodištu odvijati redovno u školama, u skladu sa važećim preporukama i uputstvima Institituta za javno zdravstvo RS, kao što je to bio slučaj i tokom prvog polugodišta školske 2021/2022. godine.

– Vjerujemo da će epidemiološke mjere to dozvoliti. O eventualnim drugačijim mjerama odlučuje Republički štab za vanredne situacije, odnosno nadležne zdravstvene institucije u skladu sa epidemiološkim okolnostima uzrokovanim pandemijom virusa korona u datom trenutku – rekli su za Srpskainfo iz ministarstva.

Prema Pravilniku o školskom kalendaru, nastava u drugom polugodištu u osnovnim i srednjim školama u Republici Srpskoj počinje u ponedjeljak, 24. januara.

Povezani članci

Nedostatak ljekara u Republici Srpskoj produžio liste čekanja

Nedostatak ljekara u pojedinim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj doveo je do formiranja lista čekanja koje za pojedine specijalističke preglede dostižu i šest mjeseci. Ukratko:  Bolnica “Srbija” Nebojša Šešlija, direktor Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu, rekao je za “Nezavisne novine” da su u pojedinim granama medicine u kojima postoji deficit kadra formirane liste čekanja, uglavnom […]

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]