Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Potpisan Memorandum o saradnji univerzitetskih bolnica iz Foče i Istanbula

06 Avgust 2024
2 min.
Potpisan Memorandum o saradnji univerzitetskih bolnica iz Foče i Istanbula

U Foči je danas potpisan Memorandum o saradnji Univerzitetske bolnice Foča i Univerzitetske bolnice “Koč” iz Istanbula, koji će uključivati i razmjenu ljekara, kao i zajedničke istraživačke aktivnosti.

Memorandum su potpisali vršilac dužnosti direktora Univerzitetske bolnice Foča Nenad Lalović i menadžer Univerzitetske bolnice “Koč” za područje Balkana Ertan Mehmet.

Mehmet je naveo da će saradnja uključivati razmjenu iskustava, izradu zajedničkih akademskih radova, organizaciju simpozijuma i kongresa, edukaciju ljekara sa najmodernijim aparaturama, a po potrebi i razmjenu zdravstvenih usluga, poput operacija pacijenata.

On je naveo da je još ranije bilo planirano da ove godine stručnjaci iz Turske dođu u Foču, ali da je ta posjeta odgođena zbog privatnih razloga, te da će do kraja godine organizovati bar jedan dolazak ljekarske ekipe.

Do uspostavljanja saradnje došlo je nakon nedavnog boravka ljekarske ekipe iz Foče, koju je predvodio Lalović, u dvonedeljnoj posjeti Bolnici “Koč”.

“Ovo je veoma važan događaj za našu bolnicu, pogotovo kada je u pitanju edukacija našeg kadra, jer će naši ljekari moći da se usavršavaju i dodatno obrazuju, a moguća je i posjeta ljekara iz Istanbula”, rekao je Lalović.

On je dodao da su očekivanja da saradnja bude ostvarena, prije svega, u oblastima hirurgije, kardiologije, interne medicine, dijagnostike.

“Zainteresovani naši kandidati imaće priliku da borave u klinici `Koč`”, rekao je Lalović.

Privatna Univerzitetska bolnica “Koč” pripada istoimenom holdingu, koji posjeduje, kako navode iz ove kompanije, 36 svjetski poznatih firmi i čini 35 odsto ekonomije u Turskoj.

Zdravstveni sektor ovog holdinga zapošljava 8.000 radnika, od čega 1.500 ljekara, a poznat je po svom istraživačkom centru.

SRNA

Povezani članci

Cvijanović: Skrnavljenje simbola Srpske uz povike “Alahu ekber” – to je BiH koja se nudi Srbima

Skrnavljenje simbola Republike Srpske uz povike “Alahu ekber” – to je BiH koja se nudi Srbima, istakla je srpski član Predsjedništva BiH Željka Cvijanović – Ovo je opasna provokacija i akt bolesne mržnje prema srpskom narodu. Najoštrije osuđujem ovaj odvratni čin koji je posljedica svakodnevne satanizacije Republike Srpske u političkom Sarajevu. Ovakvim ludacima je ohrabrenje […]

Dodik: Mržnja i netrpeljivost prema Srbima i Republici Srpskoj počela se manifestovati i van verbalnih okvira

Mržnja i netrpeljivost prema Srbima i Republici Srpskoj, koja se svakodnevno plasira od strane političara iz Sarajeva, počela se manifestovati i van verbalnih okvira, rekao je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik. – Paljenje zastave Republike Srpske direktan je proizvod takve politike. Mržnja se uvijek vraća kao bumerang – istakao je Dodik na Iksu. Naglasio je da […]