Manifestacija “Principovi dani” biće održana od 24. do 30. juna u Istočnom Novom Sarajevu, najavljeno je iz lokalnog Kulturnog centra.
Otvaranje manifestacije predviđeno je za 24. jun u 20.30 časova u amfiteatru Parka Gavrila Principa, a biće otvorena i likovna kolonija “Beli vuk”.
Za 25. jun u 19.00 časova zakazana je promocija romana “Sukubus” Nedeljka Simanića, a za 20.30 u amfiteatru Parka Gavrila Principa veče muzike Pavline Radovanović “U susret Vidovdanu”.
Prema protokolu, 26. juna od 21.00 čas biće održano muzičko-poetsko veče “Skućeni u pjesmi”, u kojem učestvuju Ognjen Kandić, Maja i Luka Novosel, te specijalni gost Pavlina Radovanović.
Za 27. jun u 21.00 čas predviđeno je da na Trgu Srbija bude izvedena monodrama “Vuk Stefanović Karadžić” u izvođenju LJube Božovića.
Na Vidovdan, 28. juna, u 10.00 časova biće položeno cvijeće na grob Gavrila Principa na groblju Sveti arhanđeli Georgije i Gavrilo u Sarajevu, a u 12.00 časova kod spomenika Gavrilu Principu u Istočnom Novom Sarajevu.
Istog dana u 20.00 časova predviđeno je da bude otvorena izložba radova učesnika likovne kolonije “Beli vuk” u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo.
Humanitarna svirka za prikupljanje novčane pomoći za liječenje Milke Ilišković, Dragana Macana i Darka Mastila planirana je da bude održana 29. juna na Trgu Srbija, dok je za 30. jun zakazana “Konferencija beba”, čime se završavaju “Principovi dani”.




