Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Proslava ili provokacija: Ratne zastave u centru Banjaluke

25 Novembar 2024
1 min.
Proslava ili provokacija: Ratne zastave u centru Banjaluke

Grupa žena je u Parku Petar Kočić u Banjaluci razvila ratnu zastavu BiH i fotografisala se sa njom, zbog čega je nakon prijave građana reagovala policija.

Prema još nepotvrđenim informacijama, žena kod koje je pronađena zastava je privedena.

Ovo okupljanje nije bilo najavljeno, a prema nezvaničnim informacijama, u pitanju je grupa žena koje su autobusima turistički stigle iz Bugojna u Banjaluku.

Nakon što su mahale zastavama, prijavljene su policiji zbog provokacije.

Danas se u drugom entitetu obilježava tzv. Dan državnosti BiH.

Oglasila se policija

Policijskoj upravi Banjaluka danas oko 13.25 časova prijavljeno je da se u Banjaluci u parku Petar Kočić nalazi grupa od više lica koja su razvila ratnu zastavu BiH i na taj način izazivaju uznemirenost građana.

Na lice mjesta izašli su policijski službenici nadležne Policijske stanice koji su kod lica DŽ. D. iz Јajca, pronašli i uz potvrdu oduzeli navednu zastavu.

O navedenom je obaviješten dežurni sudija Osnovnog suda u Banjaluci – Odjeljenje za prekršaje, a licu DŽ. D. je uručen prekršjani nalog zbog zbog počinjenog prekršaja iz člana 8. Zakona o javnom redu i miru.

Povezani članci

Nedostatak ljekara u Republici Srpskoj produžio liste čekanja

Nedostatak ljekara u pojedinim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj doveo je do formiranja lista čekanja koje za pojedine specijalističke preglede dostižu i šest mjeseci. Ukratko:  Bolnica “Srbija” Nebojša Šešlija, direktor Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu, rekao je za “Nezavisne novine” da su u pojedinim granama medicine u kojima postoji deficit kadra formirane liste čekanja, uglavnom […]

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]