Predstojeći referendum je demokratsko pravo na kojem će građani Republike Srpske izraziti svoju volju i još jednom potvrditi da čvrsto stoje uz politike predsjednika Milorada Dodika u očuvanju i odsudnoj odbrani Srpske, izjavio je Srni zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara Staša Košarac.
“Našu otadžbinu Republiku Srpsku smo preskupo platili, a najbolji od nas u njene temelje ugradili svoje živote. Srpska je naša svetinja. Da dopustimo da o našoj sudbini odlučuje nekakav samoproklamovani i zlonamjerni stranac – taj film nećete gledati”, poručio je Košarac.
On je naglasio da Srpska nikada neće prihvatiti niti politički proces protiv predsjednika Dodika, niti ono što je rezultat tog besramnog pravnog nasilja u nastojanju da se poništi slobodna volja i demokratski izbor njenih građana.
“Naša sudbina je u našim rukama. Zato ćemo referendumom štititi ne samo legitimno i našom voljom izabranog predsjednika Dodika, već i naša prava i ustavni kapacitet i poziciju Srpske u Dejtonskom mirovnom sporazumu”, kategoričan je Košarac.
On je istakao da Republiku Srpsku ne zanima šta o tome misli stranac Šmit, koji je najveće političko zlo, ili njegovi vazali u Sarajevu.
Šmit je, ukazao je Košarac, trenutno prvi bošnjački političar koji napada Srpsku, izbornu volju njenih građana, predsjednika Dodika, institucije Srpske i srpski narod.
“Proći će kao i ostali bošnjački političari – unaprijed zagarantovan poraz, jer se protiv volje srpskog naroda ne može! To ćemo i referendumom pokazati. Neka niko ne sumnja – biće veliko NE, a onda i veliko DA za Srpsku, jer to je volja naroda”, zaključio je Košarac.