Ravna planina banerRavna planina baner

BiH

Škipina poručio Đonlagiću: Šapu nad BiH drže Amerikanci, građansko uređenje je propali američki projekat i tako će i ostati

11 Juli 2024
2 min.
Škipina poručio Đonlagiću: Šapu nad BiH drže Amerikanci, građansko uređenje je propali američki projekat i tako će i ostati

Poslanik SNSD-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Damjan Škipina izjavio je za Srnu da šapu nad BiH drži Amerika uz pomoć svojih igrača, Bošnjaka i lažnih Hrvata i Srba.

Na pitanje Srne da prokomentariše izjavu delegata u Domu naroda Parlamentrane skupštine BiH Dženana Đonlagića (DF) da “vlast u Beogradu želi imati šapu nad BiH u smislu da dio suvereniteta drže pod kontrolom preko institucija Srpske u Banjaluci”, Škipina je odgovorio da što se tiče bilo kakve šape, Đonlagić prvo neka pogleda u svoje dvorište i onda priča, jer će vidjeti da Majkl Marfi, Kristijan Šmit i bošnjački politički vazali pokušavaju svim silama da drže šapu nad Republikom Srpskom i srpskim narodom svojim jednostranim odlukama, u potpunosti ignorišući njihove stavove.

“Đonlagić i njemu slični nikako da prihvate realnost da je BiH državna zajednica sastavljena od dva ravnopravna entiteta i tri konstitutivna naroda – Srba, Hrvata i Bošnjaka i da nikada neće biti ni unitarna ni građanska, ili već kako je nazivaju, već da može biti samo dejtonska i samo kao takva ima budućnost. Sve drugo je zamajavanje naroda zarad prikupljanja jeftinih političkih poena, koje ne mogu više ni prikupiti na tu priču, jer je narod sit njihovih suludih ideja, dronova, fotografisanja sa puškama i zveckanja oružjem”, istakao je Škipina.

Kada je riječ o Đonlagićevoj izjavi o “građanskom uređenju BiH”, da je to proces koji, kako kaže, neće doći preko noći, ali da je “pola miliona ljudi do sada potpisalo peticiju ‘Milion ljudi za građansku državu'”, Škipina je poručio Đonlagiću da može sa Željkom Komšićem prikupljati šta hoće za SDA, ali građanska priča je propali američki projekat i tako će i ostati.

“Kao što SDA nije građanska ni probosanska, jer tako nešto ne postoji u BiH, nije ni DF. Sluđuju narod kako bi mogli ostvariti neki svoj interes, ali činjenica je da u BiH postoje Srbi, Hrvati i Bošnjaci kao konstitutivni narodi i ostali koji ovdje žive. Republika Srpska i Federacija su osnova bez kojih ne postoji BiH. Probošnjačka priča je laž i podvala i zato im je bolje da se okrenu dijalogu i omoguće ovom narodu da živi mirno u dejtonski uređenoj BiH koja teži napretku i razvoju, a ne da je stalno vuku nazad, u prošlost, koja nikome ništa dobro nije donijela”, zaključio je Škipina.

SRNA

Povezani članci

Vujičić: Dok se bošnjački političari bave Karleušom, rukovodstvo Republike Srpske jača poziciju Srpske

Dok se bošnjački političari bave trivijalnim temama poput koncerta Jelene Karleuše, političari iz Republike Srpske rade ozbiljno i jačaju poziciju Srpske, ocijenio je za Srnu poslanik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Miroslav Vujičić. “Milorad Dodik je jedini čovjek koji ima otvorena vrata i u Vašingtonu i u Moskvi”, naglasio je Vujičić. Vujičić je naveo […]

Ocjena Šmitovih intervencija na dnevnom redu nakon šest mjeseci odugovlačenja

Krnji Ustavni sud BiH je nakon više od pola godine stavio na dnevni red sjednice ocjenu ustavnosti intervencija Kristijana Šmita u Krivičnom zakonu BiH. Apelacija Kluba poslanika SNSD-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske za ocjenu ustavnosti pojedinih odredaba Krivičnog zakona BiH koje je nametnuo Šmit na dnevnom je redu sjednice krnjeg Ustavnog suda BiH zakazane […]