Ravna planina banerRavna planina baner

BiH

Stotine kamiona na ulicama Sarajeva: Dosta je bilo!

21 April 2025
2 min.
Stotine kamiona na ulicama Sarajeva: Dosta je bilo!

Prevoznici okupljeni u “Konzorcijumu logistika BiH” danas su organizovali protestnu vožnju kroz Sarajevo kako bi upozorili institucije BiH na dugogodišnje zanemarivanja problema u sektoru drumskog prevoza.

Velibor Peulić, ispred Konzorcija “Logistika BiH” kazao je da su na ovaj način pokušali da osvijeste svakog građanina BIH da za sve usluge koje isporučuju nailaze i na troškove koji su posljedice loših odluka.

“Dok se mi nalazimo ovdje 543 kamiona iz svih dijelova BiH učestvuju u defilu. Voljeli smo da je to defile kojim pokazujemo snagu, no nažalost povod je druge prirode”, kazao je Peulić.

Dodao je da vjeruje da će svi dostojanstveno sačekati kolonu koja je satkana iz svakog mjesta u BiH.

“Najudaljenije tačke su Velika Kladuša, Cazin, Bihać, a s druge strane Bijeljina, a nećemo zaboraviti ni ljude iz Hercegovine, počevši od Trebinja, pa sve do Posušja. Mi predstavljamo interesnu zajednicu okupljenu oko Konzorcija “Logistika BiH”, rekao je Peulić.

Prevoznici, podsjetimo, zahtjevaju moratorijum na pravilo 90/180 – Zaštita vozača BiH od zabrana ulaska u EU (broj dana koliko je moguće boraviti u EU, a koji važi i za prijevoznike koji su u suštini samo u tranzitu), povrat akciza, prema modelu Crne Gore, smanjenje zadržavanja na granicama, odnosno digitalizaciju carinskih i graničnih procedura, te administrativno rasterećenje troškova poslovanja, odnosno zaustavljanje stalnih izmjena pravilnika, analiza i ukidanje suvišnih birokratskih opterećenja.

Povezani članci

Tokom putovanja praviti češće pauze zbog vrućine

Saobraćaj se jutros na većini puteva u Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ odvija nesmetano, a iz Auto-moto saveza /AMS/ savjetuju vozačima da prave češće pauze tokom putovanja i unose dovoljne količine tekućine zbog vrućine. Režim saobraćaja je izmijenjen na dijelu magistralnog puta Bijeljina dva – Glavičice zbog radova na izgradnji trotoara, autobuskog stajališta i […]

Vujičić: Neshvatljivo ćutanje bošnjačkih zvaničnika na skrnavljenje pravoslavnih obilježja

Poslanik SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Miroslav Vujičić izjavio je Srni da je neshvatljivo da neko u BiH 30 godina nakon rata ima potrebu da napada i uništava pravoslavna obilježja, kao i ćutanje bošnjačkih zvaničnika o tome. Vujičić je rekao da je skrnavljenje pravoslavnog groblja i oštećenje krsta na području Travnika velika sramota […]