Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Sutra početak drugog polugodišta

19 Januar 2025
2 min.
Sutra početak drugog polugodišta

U osnovnim i srednjim školama u Republici Srpskoj sutra počinje drugo polugodište školske 2024/2025. godine.


Prema podacima Ministarstva prosvjete i kulture Srpske, nastavu u drugom polugodištu pohađaće 81.708 učenika u osnovnim školama i 34.729 učenika u srednjim školama.

Sve škole u Republici Srpskoj spremne su da sutra neometano počne drugo polugodište školske 2024/2025. godine, zaključeno je u petak na sastanku ministra prosvjete i kulture Željke Stojčić sa aktivima direktora osnovnih i srednjih škola.

Stojičićeva je istakla da su sve potrebne pripreme završene, od obezbjeđivanja adekvatnih materijalno-tehničkih uslova u školama do organizacije nastave u skladu sa obrazovnim programima.

“Učenicima i nastavnicima želim uspješan nastavak školske godine kao i da kroz zajednički rad ostvare značajne rezultate na koje ćemo biti svi ponosni”, rekla je Stojičićeva.

Predsjednici aktiva direktora osnovnih i srednjih škola upoznali su Stojčićevu sa aktivnostima koje su realizovali u vezi sa održavanjem objekata, obezbjeđivanju potrebne količine energenata za grijanje, kao i da je prevoz učenika organizovan, te obezbijeđeni svi ostali materijalno-tehnički uslovi za nesmetano odvijanje drugog polugodišta.

Iz aktiva direktora naglasili su na koji način se u narednom periodu može unaprijediti vaspitno-obrazovni sistem, ali i bezbjednost učenika i nastavnika, navedeno je u saopštenju iz Ministarstva.

Do kraja januara ili početka februara biće realizovane aktivnosti u osnovnim i srednjim školama koje će unaprijediti bezbjednost učenika i nastavnika kroz uvođenje mjera kontrole ulaska za lica koja nisu učesnici vaspitno-obrazovnog procesa, uključujući postavljanje sigurnosnih brava, nadzornih sistema i jačanje saradnje sa školskim policajcima.

SRNA

Povezani članci

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]

Rođeno 19 beba

U Republici Srpskoj u protekla 24 časa rođeno je 19 beba, 11 djevojčica i osam dječaka, rečeno je Srni u porodilištima. Po pet beba rođeno je u Banjaluci i Prijedoru, tri u Foči, te po dvije u Bijeljini, Istočnom Sarajevu i Zvorniku. U Banjaluci su rođene tri djevojčice i dva dječaka, u Prijedoru tri dječaka […]