Ravna planina banerRavna planina baner

Istočno Sarajevo

Sutra sastanak o početku gasifikacije istoka Srpske

22 April 2025
2 min.
Sutra sastanak o početku gasifikacije istoka Srpske

Na Han Pijesku sutra će biti održan sastanak ministara u Vladi Republike Srpske, načelnika ove i opština Vlasenica, Milići, Šekovići sa rukovodstvom preduzeća “Sarajevo-gas” iz Istočnog Sarajeva o početku gasifikacije istoka Republike Srpske.


“Sarajevo-gas” u okviru Projekta gasifikacije istočnog dijela Republike Srpske, koji se finansira kroz Program javnih investicija Vlade Srpske, nakon izbora izvođača radova na izgradnji magistralnog gasovoda na području ovih opština radi na pripremi aktivnosti za zvaničan početak radova, koji je planiran u prvoj sedmici juna.

Zbog značaja ovog projekta, cilj sastanka je usaglašavanje i definisanje procedura i aktivnosti učesnika u okviru svojih nadležnosti, saopšteno je iz “Sarajevo-gasa”.

Najavljeno je da će sastanku prisustvovati generalni direktor “Sarajevo-gasa” Nedeljko Elek, a trebalo bi da budu u ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Savo Minić, te načelnici opština Han Pijesak Slobodan Đurić, Vlasenica Miroslav Kraljević, Milići Marko Savić i Šekovići Miladin Lazić.

Sastanku bi trebalo da prisustvuju i predstavnici Republičke uprave za geodetske i imovinsko-pravne poslove i kompanije “Gas teh” iz Inđije.

Sastanak će biti održan u prostorijama Skupštine opštine Han Pjesak u 12.00 časova.

Snimatelji i fotografi će moći da zabilježe kadrove na početku sastanka, a izjave za medije planirane su nakon razgovora.

SRNA

Povezani članci

Konferencija bebe u Istočnoj Ilidži 26. juna

Manifestacija „Konferencija beba“ održaće se u Istočnoj Ilidži u petak, 26. juna. Devetnaesta po redu manifestacija počeće registracijom beba koje su rođene između 26. juna prošle i 26. juna ove godine. Na konferenciji će se izabrati tročlano predsjedništvo beba i biće nagrađena beba sa najviše braće i sestara, kao i tata koji pobijedi u takmičenju […]

Potpisan ugovor o besplatnom prevozu učenika i penzionera

Načelnik opštine Istočno Novo Sarajevo Jovan Katić i direktor preduzeća “Centrotrans” iz Istočnog Sarajeva Momčilo Sladoje potpisali su danas ugovor o pružanju besplatnog prevoza za učenike i penzionere, čime je nastavljena uspješna saradnja započeta prethodne godine. Iz Opštine Istočno Novo Sarajevo ističu da je obezbijeđen prevoz za 143 učenika Osnovne škole /OŠ/ “Sveti Sava” na […]