Ravna planina banerRavna planina baner

Istočno Sarajevo

Tokom 50 dana zime Jahorinu posjetilo 150.000 skijaša

17 Januar 2025
3 min.
Tokom 50 dana zime Jahorinu posjetilo 150.000 skijaša

 Jahorinu je tokom 50 dana zimske sezone posjetilo više od 150.000 skijaša i bordera, koji su ostvarili impresivnih 1.100.000 prolaza na instalacijama vertikalnog transporta.


Ski-staze su odlično pripremljene, a sunčano vrijeme dodatno doprinosi zimskoj idili, saopšteno je iz Olimpijskog centra “Jahorina”.

Tokom ovog produženog vikenda posjetioci mogu ostvariti popust od 20 odsto na ski-karte koje se kupe i iskoriste u periodu od 23. do 26. januara. Za vrijeme cijele sezone aktuelan je popust na veb šopu od pet odsto na kupovinu svih vrsta karata.

Osim na ski-kasama i u smještajnim jednicama Olimpijskog centra “Jahorina” u vikend naselju, karte je moguće kupiti na kioscima na planini i u novotovorenom “Ozon” baru u Ski-centru Igrišta kod Vlasenice.

“Dašak zimske čarolije očekuje vas u Olimpijskom baru, gdje vas od januara čeka veliki broj nastupa, danas `Nervozni poštar` sa dnevnom žurkom i 24. januara Menil Velioski koji će donijeti poseban šarm planini”, navodi se u saopštenju.

Jahorina trenutno pruža savršene uslove za skijanje, sve staze su otvorene i u funkciji je kompletan vertikalni transport.

Zahvaljujući strateškim ulaganjima i proširenju kapaciteta, čak ni velika posjećenost nije stvorila gužve, kapacitet od 35.000 skijaša na sat osigurava nesmetano uživanje na stazama, navode iz Olimpijskog centra.

Kako ističu, ova sezona bilježi i izuzetan finansijski uspjeh, promet do 17. januara je u poređenju sa istim periodom lani veći za 63 odsto.

“U odnosu na do sada najbolju sezonu veći je za 14 odsto, a povećanje u odnosu na baznu sezonu je za čak 13 puta”, dodaju u saopštenju.

Da Jahorina iz sezone u sezonu podiže ljestivicu i privlači sve više zaljubljenika u zimu govori podatak da je ne tako davno imala 30.000 posjetilaca tokom cijele sezone, a sada 150.000 već u prvom dijelu.

Pored skijanja, kako navode iz Olimpijskog centra, ova zima na Jahorini donosi i obilje atrakcija, navodeći da je tu očaravajuća Jahorinska bajka, grad svjetlosti, koji uveče pretvara planinu u bajkoviti pejzaž.

LJubitelji avanture mogu isprobati ski-bajk, sankanje, dječije motorne sanke, vožnju ratraka na uranak ili zalazak sunca, a za one koji žele luksuzno iskustvo tu je VIP gondola koja obećava nezaboravne trenutke.

Novitet sezone su i ski-depoi na polazu gondole “Poljice”, koji omogućavaju posjetiocima da bezbrižno ostave opremu i uživaju u planini s punom udobnošću.

Pored visokog indeksa zagađenosti vazduha u gradovima, Jahorina pruža nezamjenjivo svjež i čist vazduh, koji svaki trenutak na planini čini još ljepšim i zdravijim.

Iz Olimpijskog centra su istakli da su svaka staza, svaka žica i svaki trenutak na Jahorini prožeti strašću prema zimi, prirodi i istinskom uživanju.

SRNA

Povezani članci

Maturantima po 100 KM za pripreme za proslavu mature

Opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža pozvale su maturante da se do 15. maja prijave za novčanu pomoć od po 100 KM za pripremu za proslavu mature. Za novčanu pomoć mogu se prijaviti maturanti Srednje škole “28. juni” i Srednjoškolskog centra “Istočna Ilidža”, te učenici koji pohađaju ove srednje škole a dolaze iz drugih […]

OC “Јahorina”: Nova ulaganja dobila podršku turističkog sektora i institucija

Na Јahorini je juče predstavljena strategija novih ulaganja na planini s ciljem daljeg razvoja i jačanja konkurentnosti destinacije, koja je dobila podršku turističkog sektora i institucija, saopšteno je iz Olimpijskog centra “Јahorina”. Predstavljeni su prioritetni projekti kao što su izgradnja vještačke akumulacije, proširenje sistema vještačkog osnježavanja, obnova staze “Spust” i izgradnja novih staza, digitalizacija sistema […]