Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

U Rogatici narednog vikenda Regionalna izložba i sajam

11 Septembar 2024
1 min.
U Rogatici narednog vikenda Regionalna izložba i sajam

Tradicionalna Regionalna poljoprivredna izložba i sajam “Rogatica 2024” biće održana za vikend, najavljeno je iz Organizacionog odbora.

Prema programu 58. Regionalne poljoprivredne izložbe i sajma, manifestacija će početi u subotu, 14. septembra, ocjenjivanjem skorup-kajmaka, a potom će u zgradi opštine Rogatica biti održana stručna predavanja iz oblasti poljoprivrede.

U nedjelju, 15. septembra, na izložbenom prostoru Lužnica u 10.00 časova biće svečano otvoreni izložba i sajam, na kome će rasna grla, krompir, kajmak i druge proizvode izložiti poljoprivrednici sa Gornjodrinske i Sarajevsko-romanijske regije.

Na sajmu u Rogatici biće izlagan i skorup-kajmak, uz obezbijeđenu potvrdu o zdravstvenom stanju pošiljke, te krompir sjemenski visokorodnih sorti, koji su proizveli registrovani proizvođača sjemena, kao i merkantilni krompir robnih proizvođača.

Biće izloženi i tradicionalni domaći proizvodi, od mlijeka, voća, povrća, do pčelarskih proizvoda, proizvoda domaće kuhinje i kućne radinosti i rukotvorina ovog kraja.

Organizator i pokrovitelj Regionalne poljoprivredne izložbe i sajma je opština Rogatica, uz podršku Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske i Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara.

SRNA

Povezani članci

Macut u Banjaluci, nastavak kontinuiranih sastanaka sa predstavnicima Srpske

Predsjednik Vlade Srbije Đuro Macut posjetiće danas Banjaluku u okviru nastavka kontinuiranih sastanaka sa predstavnicima Republike Srpske. Sastaće se sa premijerom Srpske Savom Minićem, kao i sa predsjednikom Akademije nauka i umetnosti Republike Srpske Dragoljubom Mirjanićem. Nakon toga će Macut biti inaugurisan u inostranog člana Akademije nauka i umjetnosti Srpske. Planirano je da srpski premijer […]

U Republici Srpskoj rođeno 25 beba

U Republici Srpskoj u protekla 24 časa rođeno je 25 beba – 16 djevojica i devet dječaka. Najviše beba rođeno je u Gradišci – sedam, potom u Banjaluci šest, u Doboju, Zvorniku, Bijeljini i Nevesinju dvije, te u Prijedoru, Foči, Trebinju i Istočnom Sarajevu po jedna. U Gradišci je rođeno pet djevojčica i dva dječaka, […]