Ravna planina banerRavna planina baner

Kultura

U Sokocu izvedena predstava “Krevet za šestoro”

19 Avgust 2022
2 min.
U Sokocu izvedena predstava “Krevet za šestoro”

Predstava “Krevet za šestoro” u izvođenju glumaca iz Beograda odigrana je na Sokocu.


Ovu komediju sa dosta šaljivih monologa i prizora napisao je Mark Kamoleti iz Italije, ali je originalan tekst više puta adaptiran i prilagođavan.

Režiser ove predstave Mihailo Laptošević, koji igra jednu od glavnih uloga, rekao je sinoć novinarima da je već treći put pred publikom na Sokocu i da ga raduje što je pokazala oduševljenje.

On je naveo je riječ o zabavnoj predstavi u kojoj se od 90 minuta trajanja ljudi smiju bar 70 minuta.

“Radnja se odvija u selu u Francuskoj, u kući u kojoj dođe do susreta tri muška i tri ženska lika, kumova i prijatelja, gdje baš nisu sigurni ko je tu kome šta”, rekao je Laptošević.

On je dodao da je matično pozorište ove predstave Pozorište “Slavija” u Beogradu i da je ovi glumci tamo igraju svakog mjeseca.

Glumac Danijel Kovačević izrazio je zahvalnost ljudima koji su organizovali dolazak na Sokolac beogradske glumačke grupe, koja igra fantastičan vodvilj, laku i zabavnu komediju sa šaljivim prizorima, koji svaki put napuni salu Pozorišta “Slavija” u Begradu.

Kovačević je rekao da ova grupa glumaca predstavu “Krevet za šestoro” igra već pune dvije godine i uvjeren je da je ovo jedna od najbolje napisanih komedija.

“To su odnosi između muža, žene, ljubavnika, ljubavnice i njihovog kuma, u koje se upliće još neko ljudi, tako da su ti odnosi razrađeni u ovom vodvilju do kraja”, naveo je Kovačević.

U komediji “Krevet za šestoro” igrali su Daniel Kovačević, Evgenija Eskina Kovačević, Janko Cekić, Anđela Kiković, Anđela Vugdragović i Mihailo Laptošević.

Publika na Sokocu ima priliku da gleda predstave glumaca iz Beograda zahvaljujući Zavičajnom udruženju “Romanija”, u čijoj organizaciji glumci i gostuju već treći put.

Ranije su igrali predstavu “Jazavac pred sudom” prema pripovjetki Petra Kočića, u režiji Mihaila Laptoševića, te “Zločin i kazna” prema romanu Fjodora Mihailoviča Dostojevskog, u režiji Daniela Kovačevića.

Zavičajno udruženje “Romanija” osnovano je u Beogradu u maju prošle godine i okuplja ljude koji su porijeklom sa Sokoca, Han Pijesa, Pala i Rogatice.

Cilj je očuvanje identiteta i održavanja bližih veza sa rodnim krajem, te afirmacija ekonomskih, kulturnih i drugih veza Srpske i Srbije.

SRNA

Povezani članci

Sutra o programu prvog festivala književnosti za djecu i mlade

U Istočnom Sarajevu sutra će biti održana konferencija za novinare na kojoj će biti predstavljen program prvog Festivala književnosti za djecu i mlade. Na konferenciji će se obratiti dekan Filozofskog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu Vladan Bartula, vršilac dužnosti direktora Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva Predrag Spasojević i direktor Festivala Dejan Kerleta. Festival će […]

Svečano otvoren Međunarodni festival “Lut fest”

Međunarodni festival profesionalnih lutkarskih pozorišta za djecu “Lut fest”, čiji je moto “Lutka-ogledalo vremena” otvoren je danas u Narodnom pozorištu Istočno Sarajevo jedinstvenim lutkarskim performansom. Do petka, 3. aprila, kada će festival biti zatvoren, biće izvedeno 16 predstava. Festival je otvorila pomoćnik ministra za kulturu Republike Srpske Tanja Đaković koja je istakla da su vizija […]