Gradonačelnik Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić i predsjednik Skupštine grada Boško Jugović razgovarali su sa predstavnicima ruskog grada Krasnodara o konkretnim mogućnostima unapređenja saradnje, sa posebnim fokusom na oblasti poljoprivrede, turizma i upravljanja otpadom.
Saglasili su se da postoji realna mogućnost za razmjenu iskustava kada je riječ o poljoprivredi, s obzirom na to da je Krasnodar izuzetno poljoprivredno razvijen kraj, sa institutima i obrazovnim centrima koji se bave isključivo tom oblašću, saopšteno je iz Gradske uprave.
Ćosić je podsjetio da je već stvorena dobra osnova za saradnju Istočnog Sarajeva i Krasnodara, napomenuvši da je Sporazum o bratimljenju zvanično potpisan u novembru prošle godine.
“Riječ je o dobrom početku saradnje sa prijateljima iz Krasnodara, čemu idu u prilog i činjenice o našim međusobnim posjetama, ali i čestim razmjenama studenata, učenika i sportista”, pojasnio je Ćosić.
U tom pogledu podsjetio je da su mladi košarkaši iz Krasnodara nedavno boravili u Istočnom Sarajevu, a da su djeca iz Srednjoškolskog centra “Istočna Ilidža” imala priliku da u maju prisustvuju vojnoj paradi u Moskvi.
Sastanak sa zamjenikom gradonačelnika ruskog grada Krasnodara Dmitrijem Vasiljevim i šefom Odsjeka za međunarodnu saradnju Aleksejem Lugovskim održan je sinoć u prostorijama Gradske uprave.