Ravna planina banerRavna planina baner

Region

Uništeno više od dvije tone droge

19 Septembar 2022
1 min.
Uništeno više od dvije tone droge

U nikšićkoj fabrici “Javorak” danas je uništeno više od dvije tone narkotika, a ministar unutrašnjih poslova Crne Gore Filip Adžić tom prilikom je poručio da ova akcija najbolje govori o posvećenosti MUP-a i drugih nadležnih institucija borbi protiv trgovine drogom.

Adžić je istakao da Crna Gora u kontinuitetu bilježi rezultate u borbi protiv krijumčarenja droge i da su te napore prepoznali njeni međunarodni partneri, saopšteno je iz crnogorskog MUP-a.

“Imamo ojačanu policijsku saradnju sa zemljama regiona i EU”, naveo je Adžić.

U saopštenju se napominje da je obaveza, ne samo MUP-a, već i države, da u kontinuitetu jača mehanizme koji će smanjiti rizike od zloupotrebe droge.

SRNA

Povezani članci

Milo Đukanović prekršio zakon, nije prijavio 11 komada vatrenog oružja

Bivši predsjednik Crne Gore Milo Đukanović prekršio je odredbe Zakona o sprečavanju korupcije jer u redovnom godišnjem izvještaju o prihodima i imovini za 2022. godinu nije prijavio vlasništvo nad 11 komada vatrenog oružja, utvrdila je Agencija za sprečavanje korupcije (ASK). Nepotpuni podaci o imovini U odluci koju je ASK donijela 23. juna navodi se da […]

U Zagrebu okrugli sto o zbrinjavanju nuklearnog otpada na Trgovskoj gori

Srpsko narodno vijeće organizovaće danas u Zagrebu okrugli sto o izgradnji Centra za zbrinjavanje radioaktivnog otpada u Čerkezovcu sa posebnim fokusom na ekološke i bezbjednosne aspekte. Skup će se fokusirati na ekološke, ekonomske, saobraćajne i bezbjednosne aspekte zbrinjavanja nuklearnog otpada s ciljem pronalaženja optimalnog rješenja za izgradnju ovog centra u Čerkezovcu na području opštine Dvor. […]