Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Višegrad: Uručena oprema za navodnjavanje za 36 poljoprivrednika

31 Oktobar 2024
2 min.
Višegrad: Uručena oprema za navodnjavanje za 36 poljoprivrednika

Oprema za navodnjavanje plastenika danas je uručena za 36 poljoprivrednika na području Višegrada, u okviru projekta koji su sproveli opština i Program UN za hranu i privredu /FAO/.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da je to veoma važan projekat koji će unaprijediti poljoprivrednu proizvodnju.

“Mi ćemo i u narednom periodu nastaviti saradnju sa organizacijom FAO”, izjavio je Đurević, te zahvalio ministru spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara Staši Košarcu koji je pomogao da ovaj projekat bude uspješno realizovan.

Koordinator projekta Vlado Pijunović rekao je novinarima da je u dogovoru sa vlastima opštine Višegrad obezbijeđena oprema za navodnjavanje plastenika koja je poljoprivrednicima nedostajala.

“Nadležni iz opštine Višegrad su sa FAO timom obišli teren i identifikovali korisnike. Urađena je tehnička specifikacija, sve što je bilo potrebno nabavljeno je i podijeljeno višegradskim poljoprivrednicima”, naveo je Pijunović.

Poljoprivrednik Milijan Ćećez rekao je da je u okviru projekta dobio pumpu za navodnjavanje koja će olakšati plasteničku proizvodnju, kako njemu, tako i ostalim korisnicima.

“Zahvalio bih organizaciji FAO i opštini Višegrad koji su sproveli projekat, veoma značajan za nas poljoprivrednike”, dodao je Ćećez.

Svi korisnici koji su danas dobili opremu za navodnjave prethodno su bili na prijemu u opštini Višegrad, a zatim su prisustvovali sastanku u Društvenom centru, gdje je prikazan kratak film o realizaciji projekta.

SRNA

Povezani članci

Nedostatak ljekara u Republici Srpskoj produžio liste čekanja

Nedostatak ljekara u pojedinim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj doveo je do formiranja lista čekanja koje za pojedine specijalističke preglede dostižu i šest mjeseci. Ukratko:  Bolnica “Srbija” Nebojša Šešlija, direktor Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu, rekao je za “Nezavisne novine” da su u pojedinim granama medicine u kojima postoji deficit kadra formirane liste čekanja, uglavnom […]

Višegrad: Vlada obezbjedila sredstva za obnovu Centra za socijalni rad, uskoro novo sanitetsko vozilo

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić ozvaničio je danas početak rada u obnovljenim prostorijama Centra za socijalni rad u Višegradu, za čije je renoviranje Vlada Republike Srpske izdvojila više od 55.000 KM, a najavljena je i nabavka novog sanitetskog vozila za Dom zdravlja. Šeranić je nakon sastanka sa načelnikom opštine Mladenom Đurevićem […]