Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Višković: Sljedeće godine novo povećanje plata i penzija (VIDEO)

25 Novembar 2022
2 min.
Višković: Sljedeće godine novo povećanje plata i penzija (VIDEO)

Mandatar za sastav nove vlade Radovan Višković rekao je, gostujući u Pečatu, da će u narednoj godini doći do povećanja najnižih plata, te penzija i boračkih primanja.

U trenutku kad cijela Evropa strahuje od recesije, mnoge vlade traže način kako da sačuvaju privredu i radna mjesta.

Novi mandatar za sastav Vlade Srpske, Radovan Višković, istakao je da je potrebno sačuvati socijalni mir tako što će nova vlada veliku pažnju posvetiti socijalno ugroženom stanovništvu i najranjivijim kategorijama.

On je naglasio da s tim u vezi u ovoj godini neće biti ni poskupljenja električne energije, a Vlada će, kako je rekao, naći najbezbolnije rješenje kako bi se zaštitile socijalno ugrožene porodice.

– Јa obećavam da, i ako dođe do poskupljenja, imaćemo ponovo najpovoljniju cijenu struje nego što je imaju i stanovnišvo i privreda u entitetu FBiH. Naši privrednici plaćaju 46 evra po megavat satu, dok je u FBiH ta cijena 72 evra – kaže Višković.

Mandatar je najavio i da će od januara iduće godine doći do povećanja plata za budžetske korisnike koji primanja imaju manja od prosječnih koje trenutno iznose oko 1.200 KM.

– U narednoj godini povećaćemo i penzije, boračka primanja i socijalna davanja za 13,5 odsto što je u visini trenutne inflacije, a u zavisnosti od priliva sredstava u budžet očekujemo i dodatna povećanja – rekao je Višković.

RTRS

Povezani članci

Macut u Banjaluci, nastavak kontinuiranih sastanaka sa predstavnicima Srpske

Predsjednik Vlade Srbije Đuro Macut posjetiće danas Banjaluku u okviru nastavka kontinuiranih sastanaka sa predstavnicima Republike Srpske. Sastaće se sa premijerom Srpske Savom Minićem, kao i sa predsjednikom Akademije nauka i umetnosti Republike Srpske Dragoljubom Mirjanićem. Nakon toga će Macut biti inaugurisan u inostranog člana Akademije nauka i umjetnosti Srpske. Planirano je da srpski premijer […]

U Republici Srpskoj rođeno 25 beba

U Republici Srpskoj u protekla 24 časa rođeno je 25 beba – 16 djevojica i devet dječaka. Najviše beba rođeno je u Gradišci – sedam, potom u Banjaluci šest, u Doboju, Zvorniku, Bijeljini i Nevesinju dvije, te u Prijedoru, Foči, Trebinju i Istočnom Sarajevu po jedna. U Gradišci je rođeno pet djevojčica i dva dječaka, […]