Ravna planina banerRavna planina baner

BiH

Nović: Odluka Neškovića je za žaljenje; Dokaz da je sve dogovoreno sa određenim faktorima

15 Oktobar 2024
2 min.
Nović: Odluka Neškovića je za žaljenje; Dokaz da je sve dogovoreno sa određenim faktorima

Odluka delegata Želimira Neškovića i SDS-a da povuku Prijedlog zakona o Ustavnom sudu BiH je za žaljenje, rekao je za RTRS delegat SNSD-a u Klubu Srba Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Sredoje Nović.

– Vršen je pritisak prije izbora da se povuče taj zakon, ali je tada dogovoreno da se to ne radi zbog glasača SDS-a, koji nisu očekivali ovaj potez – rekao je Nović.

Istakao je da SNSD podržao Neškovićev Prijedlog zakon o Ustavnom sudu BiH.

– SNSD je snažno od prvog dana podržavao i nama ne može niko prigovoriti ni jednu riječ. Smatrali smo da je legitimno pravo i demokratski pristup da se o tom zakonu raspravlja, šta god ko mislio o tome – rekao je Nović.

Istakao je da je SDA istrajala na svom pristupu.

– Nešković je praktično pokazao da je on krivac za blokadu Doma naroda – dodao je Nović.

Takođe, kaže, da je HDZ BiH pokleklnuo.

– HDZ BiH je izgleda morao unaprijed reći da neće podržati taj zakon, znači prije sjednice. To znači da je sve dogovoreno sa određenim faktorima – naveo je Nović.

Istakao je da je onda i cinična izjava pojedinih faktora da se zalažu za odlazak stranih sudija iz BiH.

Naveo je da će SNSD znati odgovoriti za izazove.

– Vidjećemo zašto je došlo do povlačenje zakona i zašto je obećano ranije da se neće glasati za ovaj zakon – rekao je Nović.

RTRS

Povezani članci

Tokom putovanja praviti češće pauze zbog vrućine

Saobraćaj se jutros na većini puteva u Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ odvija nesmetano, a iz Auto-moto saveza /AMS/ savjetuju vozačima da prave češće pauze tokom putovanja i unose dovoljne količine tekućine zbog vrućine. Režim saobraćaja je izmijenjen na dijelu magistralnog puta Bijeljina dva – Glavičice zbog radova na izgradnji trotoara, autobuskog stajališta i […]

Vujičić: Neshvatljivo ćutanje bošnjačkih zvaničnika na skrnavljenje pravoslavnih obilježja

Poslanik SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Miroslav Vujičić izjavio je Srni da je neshvatljivo da neko u BiH 30 godina nakon rata ima potrebu da napada i uništava pravoslavna obilježja, kao i ćutanje bošnjačkih zvaničnika o tome. Vujičić je rekao da je skrnavljenje pravoslavnog groblja i oštećenje krsta na području Travnika velika sramota […]