Ravna planina banerRavna planina baner

Republika Srpska

Minić: U četvrtak prijedlog ugovora da “Gas-res” preuzme “Komsar”

03 Novembar 2025
2 min.
Minić: U četvrtak prijedlog ugovora da “Gas-res” preuzme “Komsar”

Premijer Republike Srpske Savo Minić izjavio je danas u Banjaluci da je dogovoreno da prijedlog konačnog ugovora da “Gas-res” preuzme “Komsar” bude završen do četvrtka, 6. novembra, i da Rudnik i termoelektrana “Ugljevik” /RiTE/ može da eksploatiše ležišta uglja “Istok dva”.

“Vlastitom mehanizacijom će se vršiti kopanje i neće biti eksploatacije drugih ili trećih lica. Tematska sjednica Vlade Republike Srpske o ovome trebalo bi da bude narednog ponedjeljka”, rekao je Minić na konferenciji za novinare nakon sastanka sa predstavnicima RiTE “Ugljevik”, “Gas-resa” i resornog ministarstva.

Kada je riječ o radu termoelektrana, Minić ističe da se poslovanje mora dovesti na profesionalan nivo i navodi da će nakon sjednice Vlade Republike Srpske imati precizniji uvid, s ciljem da ovaj sektor bude doveden u dobro stanje.

“Nadam se da će u narednih 10 dana sve biti završeno o preuzimanju `Komsara`. U Gacku ima značajnijih zaliha i stabilnija je proizvodnja, ali i loš ugalj. Ova problematika je kompleksna, ali se neće dozvoliti bilo kakva improvizacija”, kaže Minić.

On se nada da će radnici “Ugljevika”, nakon današnjih sastanaka, nastaviti da rade da od petka ponovo počne proizvodnja električne energije.

“Borimo se i za radnika i za radno mjesto. Na ovaj način nam je svima prouzrokovana šteta i mogli smo sjesti prije i sve to markirati i riješiti”, rekao je Minić.

SRNA

Povezani članci

U Srpskoj rođeno 17 beba

U Republici Srpskoj u protekla 24 časa rođeno je 17 beba, sedam djevojčica i 10 dječaka, rečeno je Srni u porodilištima. Deset beba rođeno je u Banjaluci, dvije u Doboju, a po jedna beba u Zvorniku, Prijedoru, Bijeljini, Gradišci i Istočnom Sarajevu. U Banjaluci je rođeno pet djevojčica i pet dječaka, u Doboju dva dječaka, […]

Dodik: Očekuje se dolazak Putina u Banjaluku povodom otvaranja rusko-srpskog hrama

Lider SNSD-a Milorad Dodik izjavio je za RIA Novosti da se očekuje dolazak ruskog predsednika Vladimira Putina u Banjaluku povodom otvaranja rusko-srpskog hrama. – Potvrdio sam ono što smo se prethodno dogovorili. Čekaćemo, kad god to bude moguće. Kad god bude u mogućnosti, uradićemo to – rekao je Dodik. Dodik podsjetio da se sa ruskim […]