Ravna planina banerRavna planina baner

Istočno Sarajevo

Na Elektrotehničkom fakultetu u Istočnom Sarajevu promovisano 49 inženjera

26 Jun 2026
2 min.
Na Elektrotehničkom fakultetu u Istočnom Sarajevu promovisano 49 inženjera

Na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu danas je promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike.

Sa promocije je poručeno da je ovo važan događaj za cijelu Republiku Srpsku jer će elektroinženjeri biti okosnica njenog privrednog i naučnotehnološkog razvoja.

Najbolja u generaciji danas promovisanih inženjera elektrotehnike je Nikolina Šarac sa prosjekom ocjena 9,85.

– Studij jeste nešto teži nego drugi, ali znamo da nas čeka mnogo prilika nakon što diplomiramo. Teško pronaći zaposlenje zbog novih tehnologija, ali Elektrotehnički fakultet pruža mnogo više mogućnosti nego drugi – kaže Nikolina.

Diplomac na ETF Ena Kapetanović navela je da je studentima tokom školovanja omogućeno sticanje znanja i potrebnog iskustva za dalje napredovanje.

Iz godine u godinu raste broj inženjera elektrotehnike, što je važno za privredu Republike Srpske i okruženje jer su oni traženi na tržištu.

– Ovo posebna promocija jer je Elektrotehnički fakultet, zahvaljujući resornom ministarstvu i Vladi Republike Srpske, dobio pet miliona KM za utopljavanje zgrade fakulteta. Nadam se da ćemo taj projekat što prije realizovati na zadovoljstvo svih nas i studenata koji će studirati na Elektrotehničkom fakultetu – rekao je Božidar Popović, dekan Elektrotehničkog fakulteta.

Elektrotehnički fakultet važan je član Univerziteta u Istočnom Sarajevu.

– I sa aspekta internacionalizacije Univerziteta kroz učešće u međunarodnim projektima i redovno objavljivanje radova u međunarodnim časopisima, što je važno za njegovo pozicioniranje – istakao je Milan Kulić, rektor Univerziteta u Istočnom Sarajevu.

Ministar za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje Republike Srpske Draga Mastilović istakao je da je Republiku Srpska danas dobila nove inženjere koji će u budućnosti graditi njenu privredu.

– Današnja promocija je veliki praznik za diplomce, njihove roditelje, ali i za Univerzitet i Republiku Srpsku koja dobija 50 novih inženjera koji će u budućnosti graditi njenu privredu – napomenuo je Dražen Višnjić Direktor Agencije za informaciono- komunikacione tehnologije.

Predsjednik Skupštine grada Istočno Sarajevo Boško Јugović istakao je da je ovo je važan dan za Istočno Sarajevo jer daje garanciju da grad ima perspektivu.

Tokom školovanja studentima Elektortehničkog fakulteta omogućeno je sticanje znanja i potrebnog iskustva za dalje napredovanje i vrlo su konkuretni na tržištu.

RTRS

Povezani članci

Jahorina: Centralni informacioni sistem za bolje planiranje razvoja turizma

Pomoćnik ministra trgovine i turizma Republike Srpske Predrag Tešić izjavio je danas na Jahorini da će lokalne zajednice putem Centralnog informacionog sistema za evidenciju pružalaca usluga smještaja imati uvid u podatke o turističkom prometu u realnom vremenu, što će omogućiti kvalitetnije planiranje razvoja turizma i efikasnije usmjeravanje sredstava od boravišne takse. Tešić je podsjetio da […]

Ćosić: Paljenje zastave Srpske – dokaz da je BiH nemoguća

Gradonačelnik Istočnog Sarajeva LJubiša Ćosić ocijenio je da paljenje zastave Republike Srpske u Sarajevu predstavlja još jedan izraz netrpeljivosti i mržnje prema svemu što dolazi iz Srpske, te da to pokazuje da je BiH nemoguća zemlja. “Po ko zna koji put ta netrpeljivost prema svemu što dolazi iz Republike Srpske izražava se kroz skrnavljenje onoga […]