Počelo odbrojavanje posljenjih 100 dana do početka igara

16 April 2024
1 min.

Sat na Ajfelovom tornju danas je počeo da odbrojava još 100 dana do početka Olimpijskih igara u Parizu.

Plamen za Olimpijske igre u Parizu upaljen je nešto ranije na drevnom mjestu Olimpiji odakle će krenuti na tromjesečni put ka francuskoj prijestonici, gdje će 26. jula biti ceremonija otvaranja.

Baklja će 8. maja stići u francusku luku Marsej nakon putovanja brodom “Belem”.

Sve trajne infrastrukture za Igre su spremne, a u Parizu je počela gradnja privremenih lokacija.

Prenos baklje kroz Francusku trajaće 68 dana i završiće se u Parizu paljenjem Olimpijskog plamena tokom ceremonija otvaranja 26. jula.

SRNA

Povezani članci

Jokić nastavio sjajnu seriju igara i odveo Denver u polufinale (VIDEO)

Srpski centar Nikola Јokić je novim dvostrukim dvocifrenim učinkom doprinio da Denver nadigra LA Lejkese sa 108:106 u petom meču prvog dijela plej-ofa na Zapadu i sa ukupnim rezultatom 4:1 u pobjedama plasira se u drugi dio plej-ofa. U polufinalu Denver će igrati protiv Minesote koja je u pobjedama u četiri meča eliminisala Finiks. Tim […]

Na Međunarodnom turniru u Banjaluci JU JITSU klub “Slavija” osvojio 58 medalja

Ju JITSU klub “Slavija” iz Istočnog Sarajeva  je i ove godine uzla učešće na 15. Međunarodnom turniru “Banja Luka OPEN 2024”.  U sportskoj dvorani Borik, Slaviju je predstavljalo 57 takmičara , koji su osvojili 58 medalja.  9 takmičara se okitilo zlatnom medaljom, 26 je zauzelo vicešampionsko mjesto, dok su 23 takmičara osvojila bronzano odlicje. Za […]